Hosszabbításos győzelem a Csíkszereda ellen!

Ma este MAC Budapest vs Sportklub Csíkszereda
2018-01-07
Vezetőedzőnk véleménye a ma esti mérkőzésről
2018-01-07
A beharangozóban írt elvárásoknak megfelelően - az utolsó pillanatig - izgalmakban bővelkedő találkozón van túl Csapatunk. Ahogy azt a nap folyamán már korábban említettük, az Erste Liga második és negyedik helyezett csapata csapott ma este össze a Tüskecsarnokban. A tét nem volt kisebb, mint a jelenlegi tabellán elfoglalt hely megőrzése, ennek megfelelően az első pillanattól kezdve tempós hoki folyt a jégen.
Az első harmad derekán - egy kiállítást követően - a Csíkszereda szerezte meg a vezetést, Valchar passzából Belov talált a hálóba. Nem sokáig tartott azonban a csíki előny, Terbócs váltotta gólra Somogyi passzát, így 1-1-es állásnál vonulhattak öltözőbe a csapatok az első etap után.
A második játékrész közepén Somogyi megszerezte számunkra a vezetést, ám a 36. percben ismét Valchar hozta kihagyhatatlan helyzetbe társát, bár ezúttal nem Belov, hanem Taratuhin volt eredményes.
Az utolsó harmad gólokat nem, viszont annál nagyobb küzdelmet hozott.
Mindkét csapat beleadott apait-anyait, playoff szerű hangulat uralkodott nemcsak a jégen, de a két táborban is parádés szurkolással igyekeztek a győzelembe hajtani kedvenceiket a szurkolók.
Gól azonban nem született, így következhetett a hosszabbítás.
A küzdeni akarás és rengeteg munka pedig meghozta eredményét: Klempa parádés átadásából Keegan Dansereau szerezte meg a mindent eldöntő találatot a MAC Budapest számára.
Külön meg kell említeni az ihletett formában védő kapusokat, Bálizs Bence 94,7%-, míg Ruczuj Gellért 93%-os hatékonysággal ártalmatlanította a ketrece felé tartó lövéseket.
Bár a mérkőzést megnyertük, azonban - egy helyet lejjebb csúszva - a harmadik helyről várhatjuk a holnap esti folytatást, mivel a DAB hazai pályán múlta felül a Brassót.
Holnap tehát ismét meccsnap a Tüskében, 19:00 órától - a mai napon vereséget szenvedő - Corona Brassó csapatát fogadjuk!