HK Poprad-MAC Újbuda 18:00
2019-09-17
Majoross Gergely mérkőzés utáni szakmai véleményét hallgathatják meg az alábbi videóban
2019-09-17

HK Poprad – MAC Újbuda: 6-5 (h.u.)

Gólban gazdag, az utolsó pillanatig izgalmas mérkőzést játszott Csapatunk Poprádon. Alig egy perc telt el, mikor Takac révén vezetést szereztek a hazaiak. Az előnyt megduplázta Palocko egy emberelőnyös góllal a tizenkettedik percben, így az első harmad nem a mi elképzelésünk szerint alakult. (2-0)
A második játékrész sokáig kiegyensúlyozottan zajlott, majd Terbócs István emberhátrányból szerzett szépítő találatot a harmincharmadik perc végén. Sajnos a harmad végén kicsit kevésbé koncentrálunk, és az utolsó három percben két gólt is szereztek a hazaiak. (4-1)
A harmadik harmadban azonban nagyon hamar visszajött a meccsbe a MAC! Blake Orbán és Chris Bodó emberelőnyös góljaival szűk hat perc alatt egy gólra közelítettük meg ellenfelünket!
Aztán az ötvenhatodik percben felszálltunk a húsz másodperces érzelmi hullámvasútra. Egy újbudai kiállítás után először Patrick McNally egyenlített ki (újabb emberhátrányos gól!), majd rögtön utána visszavette az előnyt a Poprád Takac második góljával. De még nem volt vége! Ugyanis másfél percre rá jött egy MAC emberelőny, amit Sofron István kiválóan értékesített, hosszabbításra mentve ezzel a meccset! (5-5)
A hősies helytállás ellenére be kell érnünk egy ponttal, mert alig fél perc elteltével Karterud belőtte a meccsgyőztes gólt. (6-5)
Nagyot küzdöttek a mieink, gratulálunk és büszkék vagyunk rájuk!
Folytatás következik pénteken, hazai pályán 18:00-tól a HC 07 Detva ellen.