2019-01-27
Összes

HK Poprad – MAC Újbuda: 3-2 (hosszabbítás után)

Nagy küzdelem során sikerült ma este egy pontot elhoznunk Poprádról.
A meccs kezdetét jelentő korongbedobástól kezdve próbált nyomni a hazai csapat, Bálizs hiába védett nagyokat,11 perc elteltével Bondra góljával vezetést is szereztek (1-0).
Azonban a kapott gól a MACot pörgette fel jobban, aminek következtében kereken öt perccel később egy gyönyörűen kipasszolt támadás végén Keegan Dansereau egyenlített a saját kipattanóját visszatéve (1-1).
Nem sokkal ezután még egy kapuvasunk is volt, de a harmad végén maradt a döntetlen.
A második játékrész egy hatalmas poprádi helyzettel indult, a csatár üresen vihette kapura a korongot, Brunya azonban hatalmasat védett.
A MAC pedig azonnal büntetett! Egy kiváló leindítás végén Jared Brown takarásból lőtte ki a felső sarkot a második perc végén (1-2).
Ezután szinte végig a Poprád támadott, a mieink azonban nagyon jól védekeztek, Bálizs is remek formát nyújtott a kapuban.
A harmadik harmad végig rohanós és kiegyensúlyozott játékot hozott, mindkét csapatnak voltak nagy helyzetei.
A hetedik percben emberelőnyös helyzetben Bondra elé került egy kipattanó, ő pedig nem is hibázott, megszerezte második gólját (2-2).
Hatalmas iramban száguldott a mérkőzés hátralévő részében mindkét csapat, nagy helyzetekkel és több kiállítással, döntés azonban nem született a rendes játékidőben.
A hosszabbításban sajnos hamar eldőlt a meccs, egy újabb leindítás során Abdul passzolt az üresen érkező Ervinghez, aki kegyetlenül ki is használta a helyzetet (3-2).
Gratulálunk a Csapatnak, egy pontot sikerült szerezni, vasárnap innen folytatjuk majd hazai pályán.