Mai ellenfelünk a nagyon tettre kész és győzelemre éhes szlovák U20-as válogatott lesz.
2018-12-04
Két probléma van a tegnapi mérkőzéssel
2018-12-05
Összes

HK Orange 20 – MAC Újbuda: 4-5 (h.u.)

A mérkőzés elejétől kezdve a MAC volt az irányító fél, nem igazán hagytuk kibontakozni az ellenfelet.
Az első játékrész egyetlen gólját Tomás Klempa szerezte emberhátrányból, John Negrin asszisztjából (0-1).
A másodikban a játék képe nem sokat változott. Chris Langkow első nagy próbálkozása átjutott a kapuson, de a gólvonalon lefülelte a korongot az ellenfél védelme. Másodszor azonban már nem volt pardon: Jesse Dudás úgy varázsolta a kapu előtt lévő Langkow botjára a pakkot, hogy csak gól lehetett belőle (0-2).
Másfél perccel később Kollar példás egyéni akció végén szépített (1-2), innentől viszont ismét a MAC percei következtek.
A 12. percben Negrin bombázta szét messziről a hálót, nem sokkal később szép összjáték végén Dudás lőtt kapásgólt (1-4).
Egy perccel a harmad vége előtt kettős emberhátrányba kerültünk, amit azonnal ki is használt Giertl révén a hazai csapat (2-4).
A záró játékrész elejét megnyomta a szlovák csapat, de Rajna végig a helyén volt. A MACik már a biztosra mentek, a hangsúly a védekezésen volt.
A meccs végén újabb kettős hátrány is "összejött", amiből ismét azonnal gólt lőttek a hazaiak, hidegzuhanyként pedig pár másodperc múltán ki is egyenlítettek (4-4). Mindkétszer Fafrak volt eredményes.
Hiába fújt ébresztőt a MAC, a rendes játékidő vége döntetlen maradt.
Másfél perc volt hátra a hosszabbításból, mikor Langkow megindult és gyönyörű szóló végén eldöntötte az összecsapást (4-5).

Hajrá Mac! Fotó: Manases István