2019-09-13
MAC Újbuda-DVTK Jegesmedvék 17:30
2019-09-15

HK Nitra – MAC Újbuda: 3-2

Kiváló iramot és hatalmas pörgést hozott a MAC Tipsport Liga szezonnyitó mérkőzése Nyitrán.
A MAC hamar emberelőnybe került, de ezt nem sikerült kihasználni. Gyors, kombinatív hoki volt jellemző a mieink játékára végig az első harmadban, és az enyhe kifejezés, hogy méltó ellenfelei voltunk a tavalyi ezüstérmesnek.
Főleg, mikor a 14. percben emberelőnyből sikerült megszereznünk a vezetést is! Chris Langkow próbálkozott közelről, majd a saját kipattanóját tette be fonákkal.A hazaiak is támadtak becsülettel, de a legnagyobb helyzetei a MACnak voltak. Sajnos egy kiállítás után alig két perccel a harmad vége előtt összejött az egyenlítés a Nyitrának, Gabrielle góljával. (1-1)A következő játékrész ugyanolyan kemény hokit hozott mint az első, mindkét oldalon nagy helyzetekkel és több kiállítással.
A 12. perc újabb Langkow gólt hozott, ráadásul ezúttal Chris emberhátrányból mattolta a kapust!
Nem sokkal később már emberelőnyben támadhattunk és centiken múlt az újabb gólszerzés. Egy kis ideig még kettős előnyben is voltunk, azonban ebből gól nem született.
Az utolsó két percet újra hátrányban töltöttük, de Bálizs és a védelem emberfelettit nyújtva megtartotta az előnyt. (1-2)Sajnos az utolsó harmadban hamar jött az egyenlítés. Kerbashian lőtt nagyot messziről, takarásból, Bálizs nem sokat láthatott belőle.
Érezhetően ritmust váltott a hazai csapat, nagyon megtolták a következő néhány percet, a MAC azonban kitartóan állta a rohamokat, a harmad közepétől pedig újra egyenrangú ellenfelei voltunk a nyitraiaknak.
Bő 5 perc volt hátra már csak a mérkőzésből, amikor egy visszatett korongból Blackwater lőtt kegyetlenül pontosan a felső sarokba. Rögtön a buli után Klempa majdnem egyenlített, lövését centikkel tolta csak a sarok fölé Simboch kapus.A végére kicsit elfáradtunk, így beszorítottak a kapunk elé, de több gól már nem esett.
Nagyon kemény és nagy iramú mérkőzésen vagyunk túl, hatalmasat küzdött a Csapat, gratulálunk! ❤️🏆🏒 Vasárnap innen folytatjuk a Tüskecsarnokban.
Szerencsés utat mindenkinek hazafele, köszönjük szurkolóinknak, hogy ide is követték kedvenceinket.