Kedves szurkolóink, a Csapat már Trencsén fele buszozik
2018-11-25
Kedves szurkolóink, a tegnapi mérkőzésről kérdeztük Majoross Gergely vezetőedzőt.
2018-11-26
Összes

HK Dukla Trenčín – MAC Újbuda 2:1

A mérkőzés nyitó percei enyhe MAC fölényt hoztak, de az első gólt sajnos nem mi lőttük. Egy kivédekezett emberhátrányt követően Bartovic keresztpassza után Varga lőtte ki a rövid felsőt (1-0).
Vérszemet kaptak a hazaiak és a következő percek Rajna Miki nagy védéseiről szóltak, egyik bravúr követte a másikat, így több gól nem is született egyik részről sem.
A második harmad elején gyorsan emberelőnyhöz jutottunk, ami alatt mégis a Trencsén került kétszer is hatalmas ziccerbe. Előbb Cameron Burt nagy védekezése hiúsított meg egy kapu előtti passzt, majd Rajna a bárddal kinyúlva hatástalanította az üresen rákorcsolyázó csatár próbálkozását.
Játékunk ezután is kissé szétszórt maradt, a trencséniek akarata érvényesült, Rajna azonban mindent hárított.
Voltak helyzeteink, Dudás és Dansereau is próbálkozott, de az ellenfél kapusa, Valent is remekelt.
Az utolsó két percben kettős emberhátrányba kerültünk, ebből meg Jared Brown talált majdnem be a hazai kapuba.
A harmadik harmad elejére áthozott kettős hátrány maradékát simán kivédekezte a MAC, majd Langkow hagyott ki egy komoly helyzetet a másik kapunál. A negyedik perc végén Terbócs bombája kipattant a kapusról, Nagy Krisztián pedig szépen lőtte vissza a kapuba a korongot, megszerezve ezzel az egyenlítő gólunkat (1-1)!
A gól után rohamozni kezdtek a hazaiak, nekünk pedig kontrából volt egy nagy ziccerünk, amit nem sikerült gólra váltanunk.
A mérkőzés utolsó két percéig nyílt sisakos küzdelem folyt a jégen, aztán egy szépen középre játszott korongból Švec lőtt gólt (2-1).
Vezetőedzőnk lehozta Rajna Mikit és sikerült is nagy helyzetbe kerülnünk, de az egyenlítés ezúttal elmaradt.