Itt is van vezetőedzőnk mai mérkőzés utáni nyilatkozata
2020-02-12

HC Slovan Bratislava – MAC Újbuda: 4-3 (hosszabbítás után)

Becsülettel és nagyot küzdött ma este a Csapat, mindenki büszke lehet Rájuk!
Az első harmadban többször veszélyeztettek a hazaiak, a MAC nagyrészt védekezett, valamint Andy Bernard parádés teljesítményét meglovagolva tartotta magát. A Slovannak volt többek közt egy felső vasa, valamint Garát Zsombor is blokkolt egy életmentőt az első húsz perc során. (0-0)A második játékrészben aztán változott a játék képe.
Két emberelőnyös helyzetet is sikerült kihasználni a MACnak egy perc különbséggel!
Előbb Sofron István bombázott a hálóba, majd CJ Stretch adott kötényt a kapusnak.
Ezután összeszedte magát a hazai csapat és a harmad második felében gyorsan egyenlítettek. Zigo egy kipattanót tett vissza Bernard mellett, Bacik pedig egy végsőkig kijátszott helyzet végén passzolt az üres kapuba. (2-2)
Döntetlennel fordultak a csapatok a záró harmadra, és a játékosok ennek megfelelően meg is pörgették a dolgokat.
Ismét a MAC szerzett vezetést, ezúttal Szigeti Ákos lőtt nagyot, a kipattanóját pedig a visszatérő Nagy Krisztián lőtte vissza a kapuba.
Erre bő fél perc múlva jött a válasz, ezúttal Jendek maradt üresen és eresztett el egy nagyon pontos lövést.
Ezután sorra jöttek a MAC kiállítások, zsinórban három játékosunk is büntetőpadra kényszerült.
Ezeket azonban kivédekezte a Csapat, majd az utolsó percekben is állta a szlovák rohamokat.
A legvégén mi kerültünk emberelőnybe, amiből bár gól nem született, de a hosszabbításban is előnnyel indultunk.
Ezt nem sikerült kihasználni, majd 3 a 3 ellen nyomni kezdett a Slovan, aminek kiállítás lett a vége ezúttal tőlünk.
Ezt pedig egy nagy góllal ki is használta Sersen, eldöntve ezzel a meccset. (4-3)
Véleményünk szerint ebben a szezonban a HC Slovan Bratislava ellen ez volt a legjobb meccsünk, büszkék vagyunk nagyon a Csapatra, gratulálunk! Mindent beleadtak, szívből játszottak, hajtottak a végéig.❤️🏒🥅
Köszönjük a szép számú szurkoló kontingensnek is, akik elkísérték a mieinket és végig buzdították kedvenceiket.❤️