Kedves szurkolóink, a 22-i Magyar Kupa döntő jegyeivel kapcsolatos minden információt itt találnak meg:
2019-01-11
Kedves szurkolóink, itt is van vezetőedzőnk ma esti meccs értékelése:
2019-01-11
Összes

HC Kosice – MAC Újbuda: 4-5 (szétlövés után)

Újabb nagyon izgalmas, végletekig kiélezett mérkőzést játszott Csapatunk és megint sikerült a bravúr, nem üres zsebbel jönnek haza a mieink, nagyon fontos két pontot sikerült szerezniük! Pont annyira vagyunk boldogok és büszkék, mintha meglenne a három, ha nem jobban. Mert nem adták a bőrüket és megcsinálták! Az egyik legerősebb csapat ellen tudtak mindvégig egyenrangú és veszélyes ellenfélként játszani ma este Kassán.
Magabiztosan kezdtünk, már az első harmad ötödik percében vezetést szereztünk Cameron Burt révén, a gólpasszt Chris Langkow és Jesse Dudás adták (0-1). Ezt nemsokára kiegyenlítette a hazai csapat, Galambos volt eredményes a harmad felénél (1-1).
A második játékrészben újfent egy-egy gól esett, csak most fordított sorrendben szerezték a csapatok: egy perc elteltével Dudas (sajnos nem a miénk, hanem a másik) lőtte csapata második gólját, amire Brance Orbán válaszolt később (2-2). Gólpasszosaink ismét Langkow és Dudás Jesse voltak.
A harmadik harmadban folytatódott az őrületes érzelmi hullámvasút. A negyedik percben Petras lövése talált be, amire két és fél percen belül két (!!) Terbócs István gól volt a válasz (3-4)! Előbb egy gyönyörű egyéni megoldást követően volt eredményes Terbi, majd lőtt egy bombagólt is, biztos ami biztos.😉
Nagyon nyomni kezdett a hazai csapat, nagy szükség volt a védelmünkre és Bálizs Bence bravúrjaira. Az utolsó percig úgy tűnt, sikerül elhozni a három pontot, de 12 másodperccel a vége előtt Lusnak góljával mégis egyenlített a Kassa (4-4).
A hosszabbítás is komoly küzdelmet hozott, de nem született meg a mindent eldöntő gól, így a büntetők döntöttek.
Az első körben mindkét oldal eredményes volt, Zitny és Jared Brown is belőtte, majd Spilar találatával azonnal újra előnybe került a Kassa.
Brunya azonban innentől lehúzta a rolót és a következő három próbálkozást hárította!
Tőlünk a harmadik körben Terbócs lőhetett és fel is tette a koronát mai teljesítményére: harmadszor is betalált!
Az ötödik körben így döntetlen állásnál Chris Langkow kezében volt a döntés, ő pedig hidegvérrel meg is oldotta a helyzetet (4-5), így győzött szétlövéssel a MAC Újbuda, két nagyon fontos pontot elhozva a roppant erős ellenfél otthonából!!!
Hatalmas tapsot érdemel ismét a Csapat! Gratulálunk Terbi mai parádés formájához, szép volt nagyon! Hajrá MAC!!!

Köszönjük szépen a fotókat a Kassa menedzsmentjének és fotósának.