HC 05 Banska Bystrica-MAC Újbuda 17:30
2019-11-22
Majoross Gergely
Majoross Gergely mérkőzés utáni értékelését az alábbi videóban hallgathatják meg
2019-11-22

HC ’05 iClinic Banska Bystrica – MAC Újbuda: 4-3

Kőkemény, fizikai, sok ütközéssel tarkított mérkőzést láthattunk ma Besztercebányán, de erre számítottunk is, ismerve a hazaiak játékstílusát.
Az első harmadban a MAC szerezte meg a vezetést, egy gól esett összesen, az ötödik percben, Chris Bodó volt a gólszerző.
Nagy Krisztián kikaparta a pakkot, továbbította Fejes Nándornak, akinek a lövésébe belenyúltak, de épp a kapu előterében tartózkodó Bodónak kedvezően. (0-1) A második harmadban nem örülhettünk sokáig az előnynek, mert egy eladott korongból Southorn hatalmas gólt lőtt a tizenhetedik másodpercben.Pár percre rá a vezetést is megszerezték a hazaiak emberelőnyből.
Bálizs Bence hiába védett bravúrosan, nem tudtunk felszabadítani és a sokadik visszalőtt kipattanó utat talált a hálóba.
Ráadásul ezzel egyidőben összeszedtünk egy ötperces büntetést is, így továbbra is emberhátrányban maradtunk.
Ez azonban nem gátolta meg Terbócs Istvánt abban, hogy egy szép kiugrás végén kapura húzza a pakkot, Majoross Barnabás pedig szemfülesen bekotorta a kapuson átcsorgó lövést.Sajnos újabb MAC kiállítás következett, amiből Southorn újabb bombagólt lőtt.
Ráadásul Jaaskelainen is betalált egy perc múlva, miközben Statsny jól takart Bálizs előtt.
A harmad végén nekünk is sikerült bő egy percig kettős előnybe kerülni, és bár eleinte Beskorovany kapus mindent védett, Terbócs végül megszerezte a harmadik MAC gólt! (4-3)
A harmadik harmadban folytatódott a rohanás, mindkét oldalt záporoztak a helyzetek és a kiállítások, gólt azonban egyik csapat sem tudott lőni.
A végén lehoztuk a Bálizst is, de az eredmény már nem változott, maradt a 4:3.