Gólzáporos győzelem az UTE ellen! MAC-UTE 8:5

Mac Budapest- Újpesti TE, 18.00
2018-01-26
Vezetőedzőnk, Majoross Gergely így értékelte a ma esti győzelmünket
2018-01-26
Az UTE legutóbbi látogatása a Tüskecsarnokban nem marad meg kedves emlékként, hiszen egy szoros mérkőzésen elszenvedett vereség azt jelentette, hogy a Magyar Kupa címvédéséről szőtt álmaink szertefoszlottak. Történt mindez alig több mint egy hete, azonban az Erste Liga sorsolása volt oly szeszélyes, hogy egyből lehetőséget biztosított számunkra a visszavágásra.
Meglehetősen komótosan kezdett mindkét csapat, kiegyenlített mezőnyjáték mellett azonban mégis inkább a mi akaratunk érvényesült a jégen. A 11. percben fölényünk góllá érett: Kovács Bronson avatta fel Alex Silát. A találat felszabadította a csapatot, hiszen öt perccel később Keegan Dansereau váltotta gólra Klempat, 2:0 ide, majd az elkövetkezendő nem egész két percben Christopher Bodo kétszer is betalált, így 4:0-ás MAC vezetésnél vonulhattak öltözőbe a csapatok az első játékrész után.
Meglepő módon a második harmad bőven tartogatott még izgalmakat, hiszen magára talált az UTE. Pichler, Benk Andris, végül pedig Varga emberelőnyös gólja sokakban rossz emlékeket idéztek fel, a folytatás azonban egészen mást hozott… Előbb Brance Orban növelte az előnyünket, majd Chris Bodo szerezte meg harmadik gólját, egy perccel rá Terbócs mattolta az újpesti védelmet, végül pedig Somogyi Balázs találatával helyre állt a világ rendje, így behúztuk a középső játékrészt is.
A záró harmadban két UTE gólt (Hegyi, Pápa) és némi kakaskodást jegyezhettünk fel, mindez azonban a mérkőzés végkimenetelét nem befolyásolta.
Meggyőző fölénnyel, gólokban gazdag mérkőzésen sikerült visszavágnunk az Újpestnek.

Folytatás hétfőn, ismét hazai pályán, ahol a friss Magyar Kupa győztest és Visegrád Kupa ezüstérmes DVTK-t fogadjuk.