Ma este 20:00-tól Magyar Kupa döntőt játszik a MAC Újbuda a Fehérvár AV19 ellen
2019-01-22
Kedves szurkolóink, a tegnapi mérkőzés után nyilatkozott vezetőedzőnk az M4 Sportnak…
2019-01-23
Összes

Fehérvár AV19 – MAC Újbuda: 6-3

Telt ház és fergeteges hangulat fogadta a két csapatot ma este Fehérváron.
A döntő első percében Klempa szemfülesen szerzett korongot a palánknál, megjátszotta Brownt, aki Dansereaunak passzolt, Ő pedig kegyetlenül bevarrta a vezető gólunkat (0-1)!
A harmad első felében inkább a MAC akarata érvényesült, aztán a Volán kezdett egyre jobban nyomni. Rajna azonban bravúrt bravúrra halmozott, borsot törve a hazaiak orra alá.
Az első játékrészből 3 perc volt hátra, mikor megtörte a jeget a Fehérvár és Stipsicz bombájával egyenlítettek (1-1).
A második harmad újabb gyors MAC góllal indult, ezúttal John Negrin lőtt nagy gólt messziről (1-2).
Ezzel pedig kiszakadt a gólzsák, a következő bő 10 percben még 5 találat esett, de ebből már sajnos csak egyet lőttünk mi.
Először Kuralt egyenlített, majd Danserau duplázásával ismét a MAC vette át a vezetést. Nem egészen másfél percig tartott, ekkor Erdély egalizálta harmadszor is az eredményt egy szemfüles góllal (3-3).
A mérkőzés keményen de szabályosan zajlott, az első kiállításra a második harmad 9. percében került sor, ezt pedig azonnal ki is használta a hazai csapat (4-3), újra Kuralt volt eredményes.
Nem sokra rá egy nagy védelmi hibánk révén százszázalékos helyzetbe került a Fehérvár és nem is hibáztak, Sárpátki megszerezte az ötödik góljukat (5-3).
A harmad legvégén még kicsit összezördültek a felek Carruth kapuja mögött, de csak egy-egy kisbüntetés lett belőle.
A záró játékrész brusztolósabb hokit hozott, nagy ütközésekkel és néhány kiállítással. Sajnos a játékunk is pontatlanabb lett, így a szépítés sem jött össze. A végén lehoztuk Rajna Mikit, amiből aztán Kuralt megszerezte üres kapura a harmadik gólját (6-3).
Második helyen végeztünk, a Magyar Kupa ezúttal Fehérváron maradt.
Gratulálunk a Csapatnak, mindent beleadtak és nagyot küzdöttek, büszkék vagyunk rájuk!
Ilyen tele sem volt még a vendégszektor MAC szurkolókkal, köszönjük szépen a támogatást kedves szurkolóinknak.

A nagyszerű fotókért Soós Attilát, a Fehérvár AV19 fotósát illeti köszönet.