A mai mérkőzés előtti infókat Majoross Barnabás mondja el nekünk
Bár nem csillog olyan fényesen mint az arany, ezért is nagyon megdolgoztak a srácok!
2020-01-19

DVTK Jegesmedvék – MAC Újbuda: 4-7

Gyors, sok ütközéses első harmadot hozott a bronzmeccs a Magyar Kupában.
A MAC szerezte meg a vezetést egy kivédekezett emberhátrány után, a tizenkettedik percben.
Szép kontra során Chris Bodó játszotta meg Terbócsot, aki kihagyhatatlan helyzetbe hozta Majoross Barnabást egy kiváló passzal.
Két percen belül egyenlített a DVTK, Beach nyerte meg a harcot a kapu előtt Carlisle-lal szemben és behúzta a korongot Bernard mamutja alatt.
Mégis mi vonulhattunk a szünetre jobb szájízzel, mert az utolsó percben még Brance Orbán góljával visszavette a vezetést a MAC, Langkow és Bodó asszisztjából. (1-2)
A második játékrész a gólokról és a kiállításokról szólt. Utóbbiból egyaránt ötöt szedtek össze a csapatok, gólszerzésben azonban jobb volt a MAC.
Elsőként Klempa Tomi volt eredményes, majd Langkow ütött gyönyörű fonák gólt emberelőnyből.
Magosi révén erre még tudott válaszolni Szirányi keresztpasszából a DVTK, azonban egy perc múlva érkezett Kreisz Brúnó bombagólja az alsó sarokba.
A 33. percben, emberelőnyös helyzetben Klempa újból betalált, ezúttal Terbócs nagyszerű gólpasszából. (2-6)
A harmadik harmad elejét nagyon meghajtotta a Miskolc, az első tíz percben két emberelőnyös helyzetet is kihasználtak, kétgólosra csökkentve a hátrányt. A maradék időben viszont szépen tartotta a korongot a MAC, amikor pedig kellett, akkor Bernard nagyokat védett, így sikerült megnyerni a meccset és megszerezni a bronz érmet.
A végén Josh Pitt még szerzett egy üreskapus gólt, amivel beállította a végeredményt. (4-7)
A mai meccs legjobbja MAC részről Brance Orbán lett.