Kedves szurkolóink, itt is vagyunk Majoross Gergely meccs utáni nyilatkozatával
2019-02-27
Összes

DVTK Jegesmedvék – MAC Újbuda: 2-3 (h.u.)

Izgalmas, kemény, nagyszerű hangulatú mérkőzésen dőlt el ma este, hogy a 2018/2019 Tipsportliga playoff negyeddöntőjében a MAC Újbuda találkozik újra a DVTK Jegesmedvékkel.
Az első harmad nagyrészt a hazaiak irányításával zajlott, de a MACnak is voltak nagy helyzetei.
Az ötödik percben egy kipattanóból Magosi elé került a pakk, ő pedig nem is hibázott (1-0).
A második játékrész is hazai fölénnyel indult, aztán egy tanítani való kontrát indított a MAC, Klempa és Dansereau összjátékából végül utóbbi lőtt a felsőbe, gyönyörű góllal egyenlítve (1-1).
A gól után nyomni kezdett a DVTK, két egymás utáni emberelőny révén szinte megszakítás nélkül 4 percig emberelőnyben játszhattak, Bálizs Bence azonban remekelt a kapuban és mindent védett.
A harmad második felében már főként a MAC akarata érvényesült, többet támadtunk, azonban a második húsz perc végén még mindig 1-1 állt a kijelzőn.
A harmadik játékrész elején még mindig a MAC volt a dominánsabb, emberhátrányban is majdnem sikerült gólt lőnünk.
Aztán mégis egy miskolci helyzet hozott gólt: Galanisz gyönyörű szóló után lőtt egy hatalmasat (2-1).
Hat és fél perccel a vége előtt jött az újabb egyenlítés. Egy középre tett korongból Chris Langkow fonákkal, a kapunak háttal állva lőtte be a mérkőzés minden bizonnyal legizgalmasabb gólját (2-2).
Ezután mindkét csapat még jobban belehúzott, záporoztak a helyzetek mindkét oldalon, nagyot harcoltak a játékosok, de a rendes játékidő végéig maradt a döntetlen.
A hosszabbítás első percében azonban sikerült eldönteni a mérkőzést, mikor egy szép kontrából Dansereau és Langkow megindultak, majd Chris egy kipattanót bekotorva megszerezte a győztes gólunkat!!!
Nagyon büszkén gratulálunk a Csapatnak, ez ismét férfimunka és nagyon szép teljesítmény volt!♥️
Köszönjük és gratulálunk a szurkolóinknak, akik ott voltak kedvenceik mellett, hajtották, biztatták és kiszurkolták a győzelmet a srácoknak!