Majoross Gergely
Itt lehet meghallgatni vezetőedzőnk véleményét a ma esti mérkőzésről
2020-02-23

DVTK Jegesmedvék – MAC Újbuda: 2-0

A középszakasz első mérkőzésen mindkét csapat felpörgött, de sajnos most a péntekivel ellentétes végeredmény született.
Az elején nyomni kezdett a DVTK, többször is nagyot mentett Andy Bernard.
A MAC kivédekezett egy kiállítást, majd mi kerültünk emberelőnybe (először 5x4, majd bő egy percig 4x3-ba), ebből sem lett gól.
Paprikás hangulatú harmad volt, többször is összeszólalkoztak a játékosok a jégen, valamint a kiállítások is jöttek mindkét oldalon.
Az utolsó percre újra előnyben játszhatott a MAC és az utolsó lövés át is csorgott Rajnán, de már időn túl, így gól nélküli, csapongó, fizikai első harmadon voltunk túl. (0-0)
A maradék emberelőnyt megtolta a MAC a következő harmad elején és a következő néhány percet is uraltuk, de az áttörés továbbra sem sikerült.
Ez a játékrész is hasonlóan hullámzó volt, mint az első, hol pörögtek a csapatok, hol a fizikaibb, játékot tördelő hoki érvényesült.Gól azonban most sem esett,
köszönhetően a védelmeknek és a két kapus parádéjának. (0-0) A harmadik harmadra kettészakadt a pálya, mindkét fél nyílt sisakkal támadott.
A hetedik percben aztán Galanisz Nika révén vezetést szereztek a Jegesmedvék.
A gól egyik csapat támadókedvét sem csökkentette, felváltva szorították be egymást a csapatok a kapuk elé.
Egy fölösleges kiállítás pecsételte meg a harmad végén a MAC sorsát, egy leindításból Valchar kerülte meg a kaput és lőtte be csapata második gólját és állította be a végeredményt. (2-0)