DVTK Jegesmedvék – MAC Budapest: 4-1 A döntő állás 3-1 a MAC javára.

Ma este 8 órától indul az Erste Liga döntőjének negyedik mérkőzése a Miskolci Jégcsarnokban.
2018-03-28
Készülünk az ötödik mérkőzésre, el is kaptuk egy mini interjúra vezetőedzőnket.
2018-03-29
Az első harmad végig hatalmas iramban zajlott, egy perc lassú játék nem volt. Mindkét csapat dolgozott ki szép helyzeteket, de a kapuk egyelőre bevehetetlennek bizonyultak.
Néhány kiállítás tarkította a sebességből is adódóan fizikai játékot, de ezeket egyik csapat sem tudta kihasználni.
A következő játékrész első fele körülbelül ugyanígy telt, a két csapat óriási iramot diktálva üldözte egymást. Aztán a harmad feléhez közeledve Tomás Klempa előtt adódott lehetőség, ő pedig élt is vele, szép lövéssel megszerezve a vezetést (0-1)!
A kapott gól nem fogta vissza a hazaiakat, sőt, innen érezhető volt, hogy az életükért küzdenek, hamar meg is lett az eredménye a még magasabb fokozatba kapcsolásnak: egy szépen kijátszott támadás végén a korong Kulmala elé került, aki nem habozott, hanem kilőtte a hosszú felsőt (1-1).
Tovább nyomott a DVTK, alig másfél perc múlva a kapuvason csilingelt egy hazai lövés.
A harmad végén emberelőnybe került a MAC, de ebből most a hazai csapat profitált. Egy leindítás végén a visszatérő Magosi került üresen a kapu elé és nem hibázott (2-1).
A harmadban Bálizs és Adorján is több hatalmas bravúrt bemutatott, Brunya védett fejjel és mellkassal is, szóval az egész arzenált bevetette.
A harmadik harmadot végig mezőnyfölényben játszotta a MAC. Folyamatos nyomás alatt tartottuk a hazai kaput, a DVTK pedig néhány kontrával próbált operálni. Hiába a sok helyzet, Adorján kapuja bevehetetlen maradt. A miskolci védelem nagyon összeszedte magát és nem engedett.
Aztán 17 másodperccel a vége előtt Galanisz üreskapus góljával eldőlt a meccs. Sőt két másodperccel a vége előtt - sorozatos kiállítások után - Sakaris beállította a végeredményt (4-1).

Szombaton ismét hazai pályán állnak a kék vonalra a srácok, addig a szurkolóink hangszálai is regenerálódnak kicsit. Folytatás tehát a Tüskecsarnokban, újult erőkkel!