DVTK Jegesmedvék – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 2-4

Az első húsz perc nagyjából kiegyenlített játékot hozott, a hazaiak egyik helyzetét visszanézték a bírók, de végül nem ítéltek gólt, nekünk pedig egy emberelőnyös két percünk volt, amit nem sikerült kihasználni. (0-0)

A második harmad elejét aztán nagyon megnyomták a srácok, a második percben Schlekmann Márk adott zseniális passzt Jesperi Viikilának, aki kegyetlenül be is lőtte a mérkőzés első gólját.

De nem az utolsót! Ugyanis két perc sem telt el, amikor szép összjátékot követően Kirils Galoha is gyönyörű gólt vágott a vendéglátóink kapusának! Ő Szabó Bence kipattanóját értékesítette, melyet Darren McCormick lőtt először kapura, de ő még nem járt sikerrel.

A félidőhöz közeledve két emberhátrányt is kivédekezett a BJA HC, majd pár perccel később a DVTK is egyet. A 37. percben aztán Eetu Elo is betalált, aki Viikilától kapott egy parádés passzt, melyet kíméletlenül be is vágott a hazaiak üres kapujába, így magabiztos előnnyel vonulhattak a mieink szünetre. Viszont még a lefújás előtt összeverekedett egymással a két kapus, aminek következtében úgy Vorist, mind az addig kiválóan és hiba nélkül védő Kornakker Dánielt 5 perc+végleges fegyelmivel büntették a játékvezetők. (2-0)

A harmadik játékrészt így a kapuban Farkas Roland kezdte, akin nem fogott ki 40 percnyi cserepadozás, egyik bravúrt mutatta be a másik után. Gyors miskloci kiállítással kezdődött ugyan az utolsó harmad, ezt azonban nem sikerült kihasználni a mieinknek.

Nem sokkal ennek lejárta után szépíteni tudtak vendéglátóink Razumniak révén. Mi is kivédekeztünk egy újabb emberhátrányos két percet, majd az 53. percben Kangyal Balázs vezetőedző időt kért. Ez azonban nem hozta meg a várt eredményt, ugyanis másfél perccel később ismét emberhátrányba kerültünk, melyet emberfeletti erővel kivédekezett a csapat, majd két perccel a vége előtt sikerült aztán eldönteni a mérkőzést. A korábban kiállított Szabó Bence lőtte be a negyedik gólunkat, a gólpasszokat Ilya Tsulygin és Kirils Galoha jegyezték.

Az utolsó percben még összeszedtünk egy kiállítást, amit Mattyasovszky használt ki, ezzel beállítva a végeredményt 2-4-re.

Újabb három pontot szerzett a csapat, ezzel átvéve a tabellán a vezetést, így hét veretlen mérkőzéssel az első helyen áll a BJA HC az Erste Ligában jelenleg.