Dunaújvárosi Acélbikák – MAC Budapest 6:5

2016-10-21
du2
Comeback falls short against DAB
2016-10-24

Az Acélbikák nem nyertek még korábban ellenünk, az idei egyetlen összecsapásunkon Terbócs duplájával nyertünk 2-0 arányban. A hazai csapat idén eddigi legerősebb összeállításában léphetett pályára és a Fradi elleni kiütéses győzelem lendületével. Két korábbi kiváló MOL liga bekk Ozols és Ölander is a Duna-partján kötött ki és idén először pályára léphetett az előző szezonban Debrecenben parádézó Kaskov is. Nálunk eltiltás miatt Könczei, sérülés miatt Somogyi és Day Chief hiányzott, debütált viszont Jon Booras.

Erősebben kezdtünk, a 6.percben emberelőnyben Kovács Csaba nagyon vagányul lőtte el az alapvonal közelében a pakkot, a korong utat talált a kapuba, 0-1 .Örömünk kevesebb, mint egy percig tartott, Kaskov a kapu mögül fordulhatott be és egyenlített nullszögből,1-1.

Néhány csere erejéig megfogott minket a bekapott gól, de kisvártatva ismét átvettük az irányítást. Silló Arnold kapu mögül visszatett korongját az ex- dunaújvárosi Mestyán lőtte magabiztosan a kapuba a 17. percben, 1-2. A gól megzavarta a piros-feketéket rövid időn belül a Bödök-Jubinville-Booras sor lehetett volna eredményes. Több találat nem esett,de küzdelmes izgalmas játékot hozott az első harmad, nem lehetett ok a panaszra a nézőtéren.

A dunaújvárosi szurkolók szája íze szerint kezdődött a második harmad, Dansereau tudott kilépni szólóban,elfektette Bálizs Bencét, Cseter csak az üres kapuba tolta be a korongot, 2-2. Nagyon agresszívan ugrottunk neki a hazaiaknak a kapott gól után, egy cserén belül többször is gólt szerezhettünk volna, sokkal támadóbban léptünk fel és érett a vezető gól. De egy újabb védelmi kihagyást követően Becze Tihamér léphetett ki szólóban, noha lesnek tűnt az átadás a vonalbíró nem jelzett, a korong becsorgott és megszerezte a vezetést a DAB ,3-2. Azari ülhetett le két percre egy ütközés miatt, szükségünk volt egy kis nyugalomra,mert a hazaiak alakítottak ki mezőnyfölényt és ekkor sajnos ki kell mondani, jobban játszottak. Az előnyt hátrány követte, majd lüktető, kiegyenlített játék következett. Többet támadtunk, de az ellentámadásokban folyamatosan ott volt a veszély. Sajnos Kovács Bronson büntetése után emberhátrányba kerültünk két és fél perccel a harmad vége előtt. Közelről tapasztalhattuk meg, hogy Ozols milyen lövőerővel bír, kék vonalas bombájával kihasználta az emberelőnyt a Dunaújváros, 4-2. Alig egészültünk ki, ismét emberelőnybe került DAB, Dansereau lőtte ki a hosszú felső sarkot ,5-2. Három gólos előnnyel mehettek a piros feketék a záró játékrészre. Komoly ambíciókkal jöttünk ki a harmadik harmadra, jó lett volna egy gyors gól a felzárkózás mihamarabbi megkezdéséhez. A hazaiak támadásaiban folyamatosan ott volt a veszély, az eszeveszett rohanásban nem volt szabad hibázni. Nem koronázta siker próbálozásainkat, viszont Nagy Márk pofozott be egy lepattanót a 46. percben ,6-2. Elúszni látszott a meccs, főleg hogy a felek a játék helyett kakaskodtak inkább. Mi jöttünk ki jobban az adok-kapokból . Emberelőnybe kerültünk, amit egy gyönyörű kapáslövéssel Escobedo fejezett be, 6-3. Új erőt adott a gól, aminek meg is lett az eredménye, Kovács Csaba révén 7 perccel a vége előtt tovább szépítettünk,6-4 .

Az extázisban játszó Kovács Bronson lövését nem tudta hárítani az újvárosi kapus,berámoltuk az ötödik gólt is! Valóságos playoff hangulatú utolsó öt perc várt ránk, egy érzelmektől túlfűtött meccsen. Záporoztak a szabálytan megmozdulások, a lövések, az ütközések és az odaszúrások, egy felbolydult méhkasra emlékeztetett a pálya és a nézőtér egyaránt. Másfél perccel a vége előtt lehoztuk a kapust, egy támadó harmadbeli buli kapcsán, ezt követően küzdöttünk az egyenlítésért a hazaiak pedig hősiesen védekeztek.

Nem sikerült betalálni, ezért maradt a 6-5. Óriási erőről tanúbizonyságot téve álltunk fel, de sok hibát követtünk el. Érdekes, sok gólos, izgalmas meccset láthattunk, talán az idei MOL liga szezon egyik legjobbját, ahol feltehetően mindenkiben maradt tüske. A felek legközelebb november 13-án vasárnap találkoznak, ezúttal Budapesten. Izgalmas derbi várható.