Angliai túránk második mérkőzését játssza Csapatunk ma este a Cardiff Devils ellen
2019-08-25
A tegnapi mérkőzés értékelését olvashatják alább vezetőedzőnktől, Majoross Gergelytől.
2019-08-26

Cardiff Devils – MAC Újbuda: 2-4

A brit túránk második meccse végletekig kiélezett küzdelmet és MAC győzelmet hozott.
Az első harmad felénél Chris Langkow góljával vezetést szerzett emberelőnyből a Csapat, Brance Orbán és Chris Bodó voltak a gólpasszosok. Az előny mindössze egy percig tartott, ekkor Linglet egyenlített (1-1).
A második játékrészben előbb ismét Langkow villant, Brance pedig második gólpasszát jegyezhette a meccsen, mellette csapatkapitányunk, Pozsgai Tamás is asszisztot jegyzett. Ez a gólunk is emberelőnyös volt.
A 14. percben aztán növeltük az előnyt, ezúttal Sofron István talált be, megszerezve második gólját a brit túra során.
Alig húsz másodperc volt hátra a harmadból, mikor Riley révén szépített a walesi csapat (2-3).
A záró játékrészt ennek megfelelően megnyomta a hazai csapat, de a MAC végig méltó ellenfél volt és hősiesen védekezve megakadályoztuk az egyenlítést. Hatalmas tartást adott mindehhez Bálizs Bence, aki parádésan védett mindvégig az este folyamán.
Az utolsó percben aztán Tomas Klempa egy üreskapus góllal megadta a kegyelemdöfést és beállította a végeredményt (2-4).
Hatalmas gratula a Csapatnak, ez bizony nagyszerű eredmény egy komoly játékerőt képviselő csapat ellen, nagyon büszkék vagyunk a srácokra!❤️🏒🏆