Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Sport Club Csíkszereda: 3-4 (büntetők után)

Mindkét csapat dinamikusan kezdte a meccset, az első tíz percben főleg a mezőnyben ment a harc. A 12. percben Rokaly egy nagyon szép csel után üresre játszotta magát, a lövése pedig valahogy átpattant Kornakker Dánielen és becsorgott, így vezetést szerzett a Csíkszereda. Nem kellett sokat várni a válaszra, nem egész egy perccel később Garát Zsombor indult meg és hatalmas bombagóllal egyenlített! Mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, nálunk Ravasz Csanád volt szemfüles és húzott meg egy lövést, majd harcolt ki egy kiállítást. Ebből az utolsó másodpercekben majdnem sikerült megszerezni a vezetést, de Samankov bravúrral hárított. (1-1)

A második húsz perc elején nagyon nyomott a Sport Club. Egy elrontott BJA helyzet után kontrázott az ellenfél és Rokaly ismét eredményes volt. A 28. percben Kirils Galoha egyenlített, miután a saját lövésének kipattanóját visszalőtte a hálóba.

Ezt követően letámadott a Sport Club és Rokaly mesterhármasával ismét vezetést szereztek, de egy perc múlva egy kapu előtt elcsorgó korong épp Szabó Bence elé került, aki azonnal egyenlített. A harmadban kétszer is emberhátrányba kerültünk, de Kornakker Dániel nagy védéseinek és a nagyszerű védőmunkának köszönhetően ezeket kibekkeltük. (3-3)

A harmadik harmadban ismét jobban nyomtunk, sikerült jó kis helyzeteket kialakítani, majd a 48. percben egy emberelőnyt is kiharcoltunk. Ezt végül nem sikerült gólra váltani, pedig az egyik lövés centikkel ment el a kapuvas mellett. Az 54. perc ismét BJA emberelőnyt hozott, majd gyors egymásutánban jött még egy-egy kiállítás mindkét oldalon.

A legvégén emberelőnybe kerültek a vendégek, de a rendes játékidőben nem sikerült kihasználniuk, így hosszabbítás következett. (3-3)

A ráadás öt perce játékmegszakítás nélkül ment le, nagy helyzetekkel mindkét oldalon, de gól nélkül. A büntetők során a vendégek ötből hármat lőttek be, mi sajnos csak kettőt, ráadásul Kornakker Dániel meg is sérült a végén. (3-4)