Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – DEAC: 2-6

A harmad elejét szokás szerint megnyomta a BJA HC, sikerült is kiharcolni egy kiállítást a 6. percben. Ebből nem született gól, majd nem sokkal később mi kerültünk emberhátrányba, melyből alig 10 másodperc volt hátra, mikor Révész lövéséből megszerezte a vezetést a debreceni gárda.

Ez azonban nem zökkentette ki a csapatunkat, tovább rohamoztuk Hetényi kapuját és a visszatérő Nagy Krisztián egy szép szólót követően egyenlített!

Két perccel később már ismét ellenfelünk vezetett, Sándor lőtte be a korongot közelről a hálóba,kis idővel később pedig majdnem újból összejött az egyenlítés, de Kirils Galoha emberelőnyös lövése a kapuvasról pattant ki. (1-2)

A második játékrészre áthoztunk szűk másfél percnyi kiállítást, de ezt szépen kivédekeztük.

A 4. percben aztán újra emberhátrányba került a vendég csapat, de ebből is ők jöttek ki jobban: a kapu előtt üresen maradó Molnár Dávid kapott korongot és szépen fel is húzta a felsőbe.

A mérkőzés felénél érkezett a szépítő gólunk egy hatalmas Eetu Elo bomba formájában. A hátralévő időben még kétszer emberelőnybe kerültünk, de az egyenlítés váratott magára. (2-3)

A harmadik harmad elejét is próbálta megnyomni a BJA HC, de Hetényi Zoltán eszén nem sikerült túljárni.

A 47. percben egy szépen kijátszott DEAC támadás végén Sági kapáslövését bravúrral védte Kornakker Dániel, de a kipattanóra üresen érkezett Molnár Dávid, aki belőtte második gólját a meccsen. A harmad felénél pedig eldőlt a mérkőzés, egy kapkodós támadás végén a kapu elé pattanó korongra Dalecky reagált a leggyorsabban és előre vetődve juttatta be azt a hálóba.

Az utolsó percekben itt is és ott is volt egy-egy kiállítás, aminek következtében kicsit jobban megnyílt a pálya, ezt pedig Jakub Izacky szépen ki is használta: elhúzta üresen a kapu előtt és fonákkal megszerezte a Debrecen hatodik gólját, beállítva ezzel a végeredményt. (2-6)

Fotó: Ernavarhegyi_Photography