2021-10-17
Íme néhány statisztikai adat!
2021-10-19

Újpesti TE – MAC HKB Újbuda: 2-1 (hosszabbítás után)

Az első harmad jó iramú hokit hozott, nem ismerkedtek sokat egymással a csapatok, hanem nyílt sisakos küzdelmet láthattunk.
A MAC HKB dolgozott ki több helyzetet, de egykori kapusunk, Rajna Miklós kiválóan látta el a dolgát.
A hazaiak egy kivédekezett emberhátrány után már támadóbb felfogással játszottak, majd a tizenhatodik percben egy távoli lövés kipattant Bálizs Bencéről, amire Balogh reagált a leggyorsabban: közelről lőtte be a mérkőzés első gólját.
Azonban még a vendéglátóink találatánál is nagyobb baj történt, mivel Brunya megsérült az akció során, ezért Farkas Rolandnak kellett átvennie a helyét a kapuban.
Fél perccel az első harmad vége előtt újra emberelőnybe kerültünk, ami átnyúlt a következő játékrész elejére, ezt az emberelőnyt sem sikerült végül kihasználni, ráadásul a második harmadra változott is a játék képe és az UTE támadott többet.
Farkas Roli azonban állta a sarat, semmi nem jutott át rajta, majd a tizennyolcadik percben Gooch szerzett korongot az ellenfél harmadában és bár az ő lövése átjutott Rajnán, de a kapuvas mellett megállt, azonban Ádám Zsolt nagyon szemfülesen azonnal odaszúrt, megszerezve így a MAC HKB egyenlítő gólját. (1-1) A harmadik harmadban kicsit óvatosabbak voltak a felek, de ez nem jelenti azt, hogy ne lettek volna helyzetek.
Mindkét oldalon voltak lehetőségek, a mieinknek az utolsó öt percben egy kiállítást is ki kellett védekezniük, de úgy Farkas, mind Rajna, valamint a védelem mindkét oldalon a maximumot nyújtotta, nem esett már újabb találat rendes játékidőben.
Hatvan perc alatt nem sikerült dűlőre vinni a dolgot, a hosszabbításban azonban tizennyolc másodperc is elég volt ehhez: egy eladott korongból Nemes tudott meglódulni, végig is sprintelte a pályát és a végén szép lövéssel megnyerte a lila-fehéreknek a meccset. (2-1)
Izgalmas, szép hokit láthattunk ma este is, nagyot küzdöttek a mieink, gratulálunk a Csapatnak! ❤️🏒🥅