2022-01-21
Marton Tibor, Pozsgai Tamás és Ritter Zalán ellátogattak a csapat képviseletében egy gyermekotthonba
2022-01-27

Titánok – MAC HKB Újbuda: 6-4

Nagyon rosszul sikerült az első harmad, hiába lőttünk sokkal többet kapura és irányítottuk a játékot, az ellenfél kiváló helyzet kihasználással és tökéletesen kivitelezett kontrákkal tetemes előnyre tett szert.
Az első fehérvári gólt az 5-ik percben Dudkin szerezte, majd kevéssel a 9. perc után Fekete lőtt messziről köténygólt, mivel csapattársa a kapu előtt tökéletesen takarta Bálizs Bence elől a kilátást. Nem sokkal később emberelőnybe került a MAC HKB, de Horváth hatalmas bravúrjainak köszönhetően ebből még nem született gól, a 18. percben azonban már sikerült a szépítés: Keegan Dansereau lőtte vissza a kapuba Garát Zsombor messzi lövéséből kipattanó korongját. Másfél perccel a vége előtt egy kivédekezett leindítást követően elöl ragadtunk, a Titánok pedig 2 az 1 ellen letámadtak, Lundin pedig nem passzolt, hanem kipókhálózta a rövid felső sarkot.
Tizenkilenc másodperc volt hátra, amikor Dudkin lövését szépen rúgta ki Bálizs Bence, de a korong éppen az érkező Dolinar elé került, aki távoli kapáslövésből újabb hazai gólt szerzett. (4-1)
A második harmadot már Farkas Roland kezdte a kapuban.
Hamar sikerült megszerezni a második gólunkat, Csollák Márkó vágott egy kékvonalast a hálóba. Továbbra is hasonló volt a játék képe, támadtunk becsülettel és a mérkőzés felére már feljöttünk egy gólra, Marc Stevens indult meg egy kontrából és lőtt hatalmas gólt. Az egyenlítés sajnos nem jött össze, ugyanis a 35. percben egy kipattanót Ambrus szedett össze és passzolt Krasnicannak, aki újra kétgólosra növelte a hazai előnyt. Egy kiállítást követően emberhátrányba kerültünk, de ezalatt a két perc alatt is mi voltunk a veszélyesebbek, Horváthnak újra bravúrokkal kellett tartania az eredményt. A játékrész végén Tóth Gergely kapott csúnya szabálytalanságért 2+2 percet, aminek a nagy része áthúzódott a harmadik harmadra. (5-3)
A kiállításból maradt majdnem három és fél percet gyönyörűen kivédekeztük, jóformán kapura lövésig sem jutott el a hazai csapat. Rögtön utána a MAC HKB is emberelőnybe került, amit Scott Macaulay bomba góljával ki is használtunk. Nagyon nyomtunk, de az újabb találat nem akart összejönni. Kiharcoltunk egy emberelőnyt, ebből azonban egy rosszul pattanó korongot követően Lundin meg tudott indulni és szólóból emberhátrányos gólt lőtt. Az utolsó percekre nagy MAC HKB nyomás volt jellemző, majd Kangyal Balázs időt kért és két perccel a vége előtt lehozta Farkas Rolandot, a Titánok azonban nagyon jól védekeztek és már nem sikerült több gólt szereznünk. (6-4)
Fotó: Deres István, Titánok