17:30-tól az idei szezonunk talán legfontosabb mérkőzése várható
2022-03-10
Isten éltessen Geri
2022-03-24

Sport Club Csíkszereda – MAC HKB Újbuda: 5-4 (hosszabbítás után)A párharc végeredménye: 4-1 a Csíkszereda javára

Kalandos hullámvasutazást hozott az első harmad. Hamar vezetést szereztek a hazaiak, Skachkov egy szép kiugratást követően a kapu előtt elhúzva lőtt gólt. Ezután a Rozsomákok percei következtek: először egy középre vágódó korong a szeredai védő lábáról épp Schlekmann Márk elé pattant, aki gyorsan reagálva egyenlített. Egy perccel később Pozsgai Tamás messzi lövésének a kipattanóját tette vissza a kapuba Jakub Izacky, majd nem sokra rá egy újabb kipattanóból született MAC HKB gól, ezúttal Pozsgai Tamás lövése után Marc Stevens volt szemfüles és talált be.
A Sport Club majdnem azonnal szépíteni tudott, de O'Connor kékvonalas bombája a kapuvason csattant.
Nálunk két nagy ziccer is volt, előbb Molnár Bálint verte át a hazai csapat védőjét egy szép csellel, pár perc múlva pedig Sleki és Dansereau ugrottak ki egy védővel szemben, de Adorján Attila mindkétszer bravúrral védett.
Aztán a 17. percben kettős emberhátrányba kerültünk, melyből az elsőt Lapenkov révén ki is használták a hazaiak, a második kiállítást azonban sikerült kivédekezni, de éppen csak kiegészültünk, egy középre tett korongból Részegh egyenlíteni tudott. (3-3)
A második játékrész elejétől kezdve nagyon nyomtak a hazaiak, de Bálizs Bence eszén nem tudtak túljárni, bravúrt bravúrra halmozott.
A játék képe is változott kicsit, a fizikaibb hoki kapott nagyobb szerepet, aminek köszönhetően több kiállítást ítéltek a játékvezetők. Nekünk három emberelőnyünk is volt (ebből kettő volt teljes), de nem tudtuk ezeket kihasználni.
Mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, nálunk a büntetőpadról visszatérő Kirils Galoha vihette tisztán a kapusra a korongot, de nem tudott betalálni, hazai oldalon pedig Stach egy nagy szóló végén a saját magasra felpattanó korongját ütötte be, de ezt magas bot miatt jogosan nem adták meg a bírók. (3-3)
A harmadik harmad elejét is nagyon megnyomták a hazaiak, Brunya azonban szebbnél szebb védéseket mutatott be továbbra is.
A 47. percben Becze vitte be középre a korongot és egy nagy lövést eleresztve megszerezte a vezetést a Csíkszeredának.
A mieink támadásba lendültek és sikerült mezőnyfölényt kialakítanunk, aztán az 53. percben emberelőnyben Pozsgai Tamás lőtt bombagólt a kék vonalról - ahogy azt megszokhattuk csapatkapitányunktól, ehhez Galoha remekül takarta a kilátást a kapu előtt.
A hátralévő időben kettős emberelőnybe is kerültünk, de nem tudtuk kihasználni, a végén még a Sport Clubnak voltak helyzetei, valamint másodpercekkel a vége előtt a MAC HKB is összeszedett egy kiállítást, aminek a nagy része a hosszabbításra is átlógott. (4-4)Ezt sikerült kivédekezni, de a játékot a hazaiak irányították továbbra is.
A hosszabbítás 5. percében aztán Taratukhin vitte be oldalról a korongot és éles szögből mértani pontossággal lőtte ki a felső sarkot Brunya válla fölött, megnyerve ezzel a mérkőzést és a párharcot is csapatának. (5-4)
Kedves szurkolóink, ez a mérkőzés igazi playoff mérkőzés volt a javából. Hatalmas iramú hokival, gyönyörű helyzetekkel, még gyönyörűbb gólokkal.
De amit a végén láthattunk - és remélem sokan nézték! - , hogy a két csapat játékosai, akik alig egy perccel azelőtt még utolsó leheletükig küzdöttek egymás ellen, milyen tisztelettel fogtak kezet, ölelték meg egymást, abból tanulni kell.
Köszönjük a hazai szurkolótábor tapsát, a Ria, Ria, Hungária skandálást amivel a csapatunk mai teljesítményét méltatták. Gratulálunk a SC Csíkszeredának a győzelemhez, és sok sikert kívánunk a döntőben.
A mi Csapatunknak csak azt tudom mondani, amit a mai beharangozó posztban írtam: Hatalmas bravúr, hogy idáig eljutottatok. ❤️Szeretünk. ❤️ Büszkék vagyunk rátok. ❤️

Szerencsés utat hazafelé. Fotó: Pál Zoltán, SC Csíkszereda