A legnehezebb mérkőzést is ma este fogják játszani a mieink
A két vezetőedző a következőképpen értékelte a ma esti mérkőzést
2022-01-09

Sport Club Csíkszereda – MAC HKB Újbuda: 11-3

Sajnos bejött a papírforma, a mérkőzés már az első harmadban eldőlt.
Az ötödik percig tudtuk tartani magunkat, ekkor a Sport Clubba visszatérő Taratukhin szerezte meg a vezetést egy visszatett korong utáni lövésből.
Majdnem sikerült azonnal egyenlíteni, Kreisz Brúnó szerzett korongot az ellenfél kék vonalánál és egyedül vihette Adorjánra.
Az utolsó cselt is hidegvérrel meghúzta Brúnó, azonban a kapus a bárddal visszanyúlva hatalmasat védett.
A 8. perctől aztán nagyon rossz szériánk következett, Becze oldalról betört és szép gólt szerzett, majd Stach szúrt oda a kapu előtt lévő korongba, ami így becsorgott Farkas Roland mellett, majd a következő támadásból Láday húzta rá messziről, takarásból, kapusunk semmit sem láthatott belőle, a korong pedig becsúszott mellette.
Sofron egy kipattanót húzott vissza, így 4 percen belül 4 gólt lőtt a Csíkszereda, a 17. percben emberelőnyből pedig ismét Taratukhin volt eredményes, ezúttal egy messzi lövésbe ért bele jó ütemben, Farkas Rolandot pedig Bálizs Bence váltotta a kapuban.
A következő emberelőnyös helyzetben egy végletekig kipasszolt támadás végén Lapenkov lőtt gólt. (7-0)
A második harmad 6. percében egy szépen kijátszott helyzet végén Sofron talált be ismét, a játékrész során több helyzetünk is volt, Adorján sem pihenhetett, míg a mi oldalunkon Brunya védett hatalmasakat.
A 33. percben aztán emberhátrányos helyzetben meg tudott indulni a Csíkszereda, és egy jó keresztpassz után Kulyash lövése talált utat a hálóba.
Két perccel később sikerült nekünk is megszerezni a szépítő gólunkat, Ritter Zalán húzott meg egy gyönyörű cselt, majd lőtt fonákkal hatalmasat a hosszú felsőbe. Ezt követően egy perccel ismét hazai letámadást láthattunk, Sofron lövése bucskázott át Bálizs Bencén, így egykori játékosunk mesterhármast ért el ma este.(10-1) A záró harmadot sikerült 2-1-re megnyerni, alig két perccel a kezdés után Molnár Bálint eresztett meg egy nagy lövést és talált be Adorján kapujába, melyre egy percen belül érkezett Becze válasza.
Támadtunk becsülettel, és a harmad végén emberhátrányos helyzetből Kreisz Brúnó szerzett egy szép gólt, beállítva ezzel a végeredményt. (11-3)
Nagyot küzdött a csapatunk, megérdemlik a tapsot. Szerencsés hazautat kívánunk, srácok! ❤️🏒🥅
Fotó: Pál Zoltán/ Sport Club Csíkszereda