Ma Magyar Kupa mérkőzést játszanak a mieink a Worm Angels ellen
2021-11-03
Megvan kivel játsszuk a második fordulót a Magyar Kupában
2021-11-04

MAC HKB Újbuda – Worm Angels: 11-3

Magabiztosan kezdtük a mérkőzést, fél perc sem telt el, mikor Trevor Gooch megszerezte a vezetést Scott Macaulay és Tóth Gergely assziszjából, ezt követte Marc Stevens ötödik percben szerzett találata, melyhez a gólpasszt Kozma Dávid és Pozsgai Tamás jegyezték.
Nem sokkal később egy kiugrást követően Lencsés Tamás tudott szépíteni, de erre is hamar érkezett a MAC HKB válasza: Tóth Gergely emberelőnyös helyzetből talált be, majd öt perccel a harmad vége előtt Gooch megszerezte a második gólját, ezúttal Schlekmann Márk volt a gólpasszos. (4-1)
A második harmadban sem tétlenkedtek a mieink, sikerült is tovább növelni az előnyünket, bár Garbacz Máté rendesen megnehezítette a dolgukat, meg kellett dolgozniuk keményen minden találatért.
A hatodik percben előbb Garát Zsombor lőtt messziről egy hatalmas gólt, ami Kozma Dávid nélkül nem biztos, hogy sikerült volna, nagyon kellett Gyilki takarása középen, majd egy kiállítást követően Tóth Gergely volt ismét eredményes.
A tizenegyedik percben az előzőleg gólpasszos Izacky is feliratkozhatott aztán a góllövőkhöz, nagy bombát vágott a hosszúba. (7-1)
A záró játékrész sikerült a legszorosabbra, az ellenfélből mindkét Szepessy betalált. Bálint az ötödik perc elején, Márk pedig a tizennegyedikben lőtt egy-egy szép gólt.
A kettő között azonban a MAC HKB sem tétlenkedett, és háromszor is eredményesek voltak a srácok.
Scott Macaulay emberelőnyös gólt lőtt, Tóth Geri és Gooch ezúttal gólpasszosok voltak, míg Stevens aztán Garát Zsombor gólpasszából növelte az előnyt egy, a hosszú sarokba lőtt fonákkal, Csapatkapitányunk, Pozsgai Tamás pedig messziről bombázott egy nagyot a hálóba.
A végén Marc Stevens egy szépen kijátszott akció végén megszerezte a mesterhármasát a két Tóth, Gergely és Richárd asszisztjából, ezzel beállítva a végeredményt. (11-3)
Fotó: Preisinger Péter