2022-01-16
Isten éltessen Mirko!
2022-01-19

MAC HKB Újbuda – Újpesti TE: 2-3

Az első harmadban a vendégek támadtak többet, több mint kétszer annyi kapura lövésük volt, a hetedik percben ráadásul emberhátrányba is kerültünk, az újpesti vezetéstől a kapuvas mentett meg minket. Félidő után sikerült megszerezni a vezetést, egy bulit követően Molnár Bálint lövése után Izacky szedte össze a kipattanót, majd játszotta be középre, ahol Kirils Galoha kapásból nagy gólt akasztott a hálóba!
Alig húsz másodpercre rá érkezett a válasz, Sam Coatta húzta át a pakkot, ami valahogy átcsorgott Bálizs Bencén.
Alig több mint egy percet kellett várni a válaszra, Kaden Varga messzi lövésébe Ádám Zsolt ért bele kiválóan és vágta be a vezető gólunkat, itt a másik gólpasszt Weidemann Márk jegyezte.
A harmad legvégén ismét Coatta egyenlített, ezúttal Kovács Alex lövésébe nyúlt bele a kapu előtt, így 2-2-nél mentek szünetre a csapatok.
A második játékrészre kicsit kiegyenlítettebb volt a játék képe, mindkét oldalon adódtak helyzetek bőven, az elején azonnal emberelőnybe kerültünk, de ez sajnos kihasználatlanul maradt.
A harmad 13. percében aztán megszerezte a vezetést az UTE.
Egy kipattanót Coatta szedett össze és szép kivárás után belőtte a mesterhármasát jelentő gólt.
Több találat ezután már nem esett, de hat másodperccel a vége előtt emberhátrányba kerültünk, amit átvittünk a következő játékrészre. (2-3)Sikerült is szépen kivédekezni, Brunya és a hátvédek tartották a frontot, nem sokkal később mi kaptunk emberfórt, azonban nem sikerült gólra váltani.
Az 53. percben Izacky kapott 5 perc plusz véglegest testre ütésért, ami újabb nagy kihívás elé állította csapatunkat.
Ebben az öt percben nagyon nyomott az UTE, Brunya azonban nagy bravurokkal mindent fogott, a legvégén pedig Kaden Varga blokkolt egy hatalmasat.
Utolsó percre aztán kettős emberelőnybe kerültünk, valamint lehoztuk Bálizs Bencét, így 6-a-3 ellen támadhattunk, de hiába helyeztünk nagyon nagy nyomást a vendégek kapujára, nem jött össze az egyenlítés. (2-3)