Így készülnek a mieink a mai mérkőzésre
2021-11-07

MAC HKB Újbuda- Újpesti TE: 1-4

Nem úgy alakult az első harmad, ahogyan azt szerettük volna.
Egy kivédekezett emberhátrány után a hetedik percben Nemes közelről megszerezte a vezetést az Újpestnek, nem sokkal később Stadel takarásból eresztett meg egy lövést majdnem a kék vonalról amiből Bálizs Bence semmit sem láthatott, a korong pedig beakadt a felső sarokba, két perccel később Suter szerzett korongot a kapu előtt és közelről nem is hibázott.
A harmadból hat perc volt hátra, mikor emberelőnybe kerültünk, és bár nagy nyomás alá helyeztük Rajna kapuját, a gólszerzés nem sikerült. (0-3)
A második játékrész nagy részében az UTE akarata érvényesült, többször is beszorítottak minket a kapunk elé, azonban a védelem és Brunya kiválóan helyt állt, a harmad fizikai hokit hozott, sok volt az ütközés és jó pár alkalommal össze is akaszkodtak egymással a felek.
A 17. percben emberelőnyböl sikerült szépíteni, Pozsgai lövésébe Izacky ért szépen bele a kapu előtt, így Rajna tehetetlen volt. (1-3)
A harmadik játékrész elején húsz másodperc különbséggel kiküldtek egy-egy embert mindkét csapatból, az Újpest pedig gólt is szerzett az első adódó helyzetből: Benk András növelte az előnyt egy közeli lövéssel.
Sajnos továbbra sem találtuk a ritmusunkat, nem sikerült komoly helyzeteket kialakítani, ami pedig eljutott a kapuig, azt Rajna védte.
Fél perccel a vége előtt szerezte meg Jakub Izacky a második gólját emberelőnyből, amivel beállította a ma esti mérkőzés végeredményét. (2-4)