MAC HKB Újbuda-Sport Club Csíkszereda 18:00
2022-03-07
MAC HKB Újbuda – Sport Club Csíkszereda 18:00 (negyedik mérkőzés)
2022-03-08

MAC HKB Újbuda – Sport Club Csíkszereda: 5-2(A párharc állása: 2-1 a Csíkszereda javára. )

Nagy iramot hozott az első harmad, nem finomkodtak egymással a csapatok.
A Rozsomákok hamar emberelőnybe kerültek, de ebből nem sikerült betalálni, viszont nyomás alá tudtuk helyezni ellenfelünk kapuját.
A hatodik percben Salló korongjába Rokaly ért bele jól, a pakk pedig bepattant Bálizs Bence fölött. A találatot bár visszanézték, de végül érvényesnek ítélték a játékvezetők.
Egy perc múlva aztán jött is az egyenlítés: Keegan Dansereau emberelőnyben kerülte meg gyönyörűen a kaput és húzta vissza a korongot.
A harmadban mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, de Brunya és Adorján Attila is kiváló formában védett.
A legvégén még kivédekeztünk egy emberhátrányt, így döntetlennel vonulhattak szünetre a csapatok. (1-1)
A második játékrész elején gyorsan megszereztük a vezetést: egy kiugrást követően Dansy adott gyönyörű passzt Kirils Galohának, aki biztos kézzel be is lőtte a gólt.
Erre a húsz percre a fizikai játék volt a jellemző, nagy ütközéseket és nagy lövéseket láthattunk.
A 38. percben Láday húzta rá a kék vonalról, Részegh pedig jó ütemben ért bele a korongba, így ismét egy beleérős gólt ünnepelhettek a vendégek. (2-2) A harmadik harmadban gyorsan emberhátrányba került a MAC HKB, de ezt szépen kivédekeztük, ezután pedig nálunk is kihasználatlanul maradt egy emberfór, de itt a vendégeknek a felső léc is besegített.
A 48. perc újabb emberhátrányt hozott, azonban ez mintha a mieinket tüzelte volna fel jobban, nem csak hősiesen védekeztünk, de egy kiugrás végén Mirko Djumic kegyetlenül be is vágta a vezető gólunkat!
Az utolsó 10 perc hőse pedig egyértelműen Keegan Dansereau volt. Az 54. percben a saját kipattanóját összeszedve ismét megkerülte a kaput és újból behúzta a korongot.
Másfél perccel később pedig Dansy egy nagy lövéssel megszerezte a mai mérkőzésen a mesterhármasát is!!!
Ezzel el is dőlt a mérkőzés, nagyot harcolva megszereztük az első győzelmünket a rájátszásban. (5-2)
Fantasztikusan játszott a csapat, gyönyörű gólokat és kiváló kapus teljesítményt láthattunk ma este, gratulálunk és nagyon büszkék vagyunk a srácokra!