2022-01-28
Ma a Győri ETO HC csapatát fogadjuk este hattól hazai pályán
2022-01-30

MAC HKB Újbuda – Sport Club Csíkszereda: 4-3 (hosszabbítás után)

Az első harmad jelentős részében a MAC HKB volt mezőnyfölényben, több és minőségibb helyzeteket alakítottunk ki.
Ennek egy kiállítás vetett véget a 10. percben, ráadásul ebből Lapenkov révén meg is szerezte a vezetést a Sport Club.
Ez kis ideig feltüzelte az ellenfelet, de hamarosan újra mi kezdeményeztünk ismét, majd a 15. percben gyors egymásutánban két gólt is szereztünk, megfordítva ezzel az állást!
Előbb egy kapu előtti káoszból Ádám Zsolt tudott betalálni, majd szinte rögtön utána Kirils Galoha lőtt nagy gólt egy szépen kipasszolt támadás zárásaként. A végén előbb emberelőnyben lőttünk egy kapuvasat, majd kettős emberelőnyből növelni tudtuk a fórunkat, egy újabb gyönyörű támadás végén Mirko Djumic lőtte be a harmadik gólunkat. (3-1)
A második harmadban egészen mást mutatott a játék képe.
Többet támadott a Csíkszereda és már az első percben szépíteni tudtak. Lapenkov tudott kiugrani és egy hidegvérű csel után be is talált.
Nem sokkal később kihasználatlanul hagytunk egy újabb emberelőnyt, és a 13. percben jött is az egyenlítés: Részegh Tamás lőtt egy nagy kapásgólt. Ezután egy páros kiállítás következett, melyből sikerült leindítanunk és csak Adorján Attila hatalmas bravúrja mentette meg a góltól a vendégeket.
Bravúros védésekben a mi oldalunkon sem volt hiány, a harmad hátralévő részében nagyon nyomott a Csíkszereda és még emberelőnybe is kerültek, Bálizs Bence azonban nagyobbnál nagyobb védéseket bemutatva tartotta az eredményt. (3-3)
A harmadik harmadban mindkét csapat nagyon hajtott a győztes gólra, mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, a játékrész elején kivédekeztünk egy emberhátrányt, onnantól viszont engedték a bírók a fizikálisabb játékot.
A végén adódott még egy hatalmas Rozsomák helyzet, de sajnos csak az oldalháló rezgett Tóth Gergely lövésétől, így maradt a döntetlen, jöhetett a hosszabbítás, melynek a harmadik percében Kirils Galoha második góljával megnyertük a mérkőzést! (4-3)