2021-11-01
Kedves szurkolóink, van mára egy szülinaposunk
2021-11-03

MAC HKB Újbuda – Sport Club Csíkszereda: 3-8

Már az első harmadban is támadott a csíki együttes, mégis sikerült nekünk megszerezni a vezetést. A 12. percben emberelőnyös helyzetben Schlekmann tette vissza a korongot Garát Zsombornak, aki egy kicsit lopott a távolságon, majd hatalmas gólt lőtt a hosszú felsőbe. A harmadban szinte végig fegyelmezettek voltunk, azonban egy Gooch által eladott korong nem sokkal a vége előtt megbosszulta magát: Skachkov meg tudott indulni és a szóló végén egy szép csellel becsapva Bálizst Bencét kiegyenlített. (1-1)
A második harmad 5. percében egy nagy Rokaly lövéssel megszerezték a vezetést a vendégek, de a 15. percben Trevor Gooch javította az első harmadbéli hibáját és egy visszacsorgó korongot megszerezve kiegyenlített.
Innentől azonban az utolsó öt percben minden összejött a Csíkszeredának.
A gólunkra azonnal érkezett a válasz: Salló messzi lövésébe Becze tette bele tökéletes ütemben az ütőjét, így a korong védhetetlenül vágódott a hálóba. Aztán egy emberelőnyös helyzetet fegyelmezetlenség miatt sikerült 4-a-4 elleni játékra redukálnunk, és bár így is volt helyzetünk, egy kontrából Kulyash lőtt gólt, ráadásul Dansereau úgy ütközte őt le közben, hogy a gólszerző a jégen is maradt, 21-esünk pedig 5 perc plusz véglegest kapott. Ezt ki is használták hamar a vendégek: egy középre tett passzból az üresben érkező Fodor növelte az előnyt. (2-5)
A harmadik harmadban Farkas Roland váltotta Brunyát a kapuban.
Az első találatot Láday jegyezte, aki egy perccel az utolsó játékrész kezdése után egy, a lába elé csorgó korongot húzott be közelről, ezzel el is döntve tulajdonképpen a mérkőzés végkimenetelét.
Persze ez nem azt jelenti, hogy a MAC HKB feladta volna, nagyot küzdöttek a srácok, és a hetedik percben egy védés utáni kapu mögötti visszatett korongra érkezett Garát Zsombor, megszerezve így a második gólját ezen a mérkőzésen.
Tovább támadtunk, Ádám Zsolt lövése a kapuvasról vágódott ki, próbáltuk nyomás alatt tartani a szeredai kaput, azonban Casaneanu Gecse passzából indult meg és két csel után gólt szerzett.
A harmad első perce után végül az utolsóban is gólt lőtt a Sport Club, keretbe foglalva ezzel a játékrészt. Egy messzi lövést Dóczi a kezével blokkolt, de a korong így is Fodor Csanád elé pattant, aki aztán egy szép lövéssel beállította a végeredményt. (3-8)