MAC HKB Újbuda – Sport Club Csíkszereda 18:00 (negyedik mérkőzés)
2022-03-08
17:30-tól az idei szezonunk talán legfontosabb mérkőzése várható
2022-03-10

MAC HKB Újbuda – Sport Club Csíkszereda: 2-5 (A párharc állása: 3-1 a Csíkszereda javára)

A tegnapihoz hasonlóan a mai meccs is kiállítással indult, ezúttal mi kerültünk emberhátrányba. Az ötödik percben visszakaptuk az előnyt, de egyik csapat sem tudta kihasználni az adódó lehetőséget.
A 9. percben született a harmad első gólja: Kubát egy kapu mögül visszatett korongot lőtt be a hálóba.
A játék kiegyensúlyozottan zajlott, mindkét félnek megvoltak a helyzetei, de Bálizs Bence és Adorján Attila is hozták a szokásos jó formájukat. (0-1)
A második harmad elején majdnem sikerült egyenlíteni, Kirils Galoha ugrott ki üresen, de nem tudott túljárni a Adorján eszén.
A 24. percben O'Connor hasonlóan ugrott ki, Lukas Klíma pedig csak szabálytalanul tudta megállítani, a sértett így büntetőt lőhetett, amit értékesített is.
Erre a buli után azonnal válaszoltunk, Schlekmann Márk mutatta meg egy szép góllal, hogy miért is játszik arany sisakban az idei playoff-ban.
Sleki góljára azonban sajnos hamar érkezett a válasz: Rokaly hozta be a korongot a kapu elé és a védőnk takarásából ügyes góllal állította vissza a kétgólos különbséget.
Bő egy perc volt hátra a harmadból, amikor is Kubát ment el szépen és húzta be középre a korongot, majd be is vágta saját maga második, csapata negyedik gólját. (1-4)
A záró játékrészben is támadóbb szellemben nyitott a Csíkszereda, hamar helyzeteket alakítottak ki és kiharcoltak egy emberelőnyt is, ezt azonban kivédekeztük. A fiúk aztán nagyot harcoltak és a 47. percben Keegan Dansereau egy fantasztikus passzt adott Slekinek, aki ismét betalált.
Hamar jött a vendég válasz, Skachkov egy szép szóló után lőtt gólt, mely után Dóczi Zsombor és Láday akaszkodtak össze, mindketten öt perc plusz végleges fegyelmit kaptak, így már nem folytathatták a játékot.
Ezután is próbálkoztunk tisztességgel, a következő perceket nagyon megnyomtuk, de nem sikerült újabb gólt szerezni.
A vendégeknek majdnem összejött, de egy túl korai sípszó ezt megakadályozta, Brunya ugyanis nem kontrollálta a korongot és a szeredai csatár le is csapott rá, azonban hamarabb jött a sípszó mint a gól.
A végeredmény ezután már nem változott, maradt a háromgólos vendég győzelem. (2-5)