2020-09-12
Kangyal Balázs értékelése a tegnapi mérkőzésről
2020-09-13

MAC-HKB Újbuda – Opten Vasas HC: 6-3

Az első harmadban kiegyenlített harc zajlott a pályán, ezt tükrözte az eredmény is, egészen a nyolcadik percig.
Ekkor Sofron István szerzett vezetést a MAC HKB-nak egy, a vas alá feltett koronggal, amire Turbucz válaszolt egy emberelőnyből lőtt góllal, öt perccel a vége előtt. (1-1)
A második játékrészben aztán kiszakadt a gólzsák, igazi szezonnyitóhoz méltó, gólban gazdag percekkel örvendeztettek meg a mieink.
A második percben Schlekmann Márk kezdte el a pontgyártást egy nagyon szép góllal, amit visszanéztek a játékvezetők, de végül szabályosnak találták és megadták. Három perc múlva Sofron volt ismét eredményes, duplázott egyet.
Maradt még a harmad második felére is tapsolnivaló, előbb Molnár Bálint lőtte meg első Erste Ligás gólját Garát Zsombor zseniális passzából, aztán Nagy Krisztián köszönt be vendégeink kapusának, a gólpasszos ezúttal Schlekmann volt. (5-1)
A harmadik harmadra egy sokkal keményebb Vasas jött ki, teljesen más felfogásban kezdtek el játszani, hamar lőttek is egymásután két gólt, Szalma, majd Farkas Márton talált be.
Ezután rendezte a sorait a MAC HKB, sőt Brance Orbán egy emberhátrányos góllal vetette észre magát!
A végére még néhány Bálizs védés maradt, valamint egy nagy MAC helyzet, amikor az átcsorgó korong megállt a gólvonal előtt pár centivel, de az eredmény már nem változott, maradt a 6-3.