Ma 18:00-kor korongbedobás a Tüskecsarnokban!
2021-09-01
Kangyal Balázs értékelés az esti mérkőzésről
2021-09-02

MAC HKB Újbuda – HC Nové Zámky: 2-4

Jó tempóban, MAC HKB helyzetekkel indult a mérkőzés, az első percekben sikerült is beszorítani ellenfelünket a saját kapuja elé.
Bár a mezőnyfölényünket egy kiállítás megtörte, de ezt sikerült kivédekezni, majd kapásból utána ismét mi veszélyeztettünk.
A 14. percben aztán sikerült megszerezni a vezetést: egy messzi lövés pattant Tóth Richárd elé, aki így százszázalékos helyzetbe került és nem is hibázott, az asszisztot pedig Trevor Gooch jegyezte. (1-0)
Nem sokkal később újra hátrányba kerültünk, Bálizs Bence azonban nagyot védett, az Érsekújvárnak a 17-ik percben jött össze az egyenlítés: Tomas Klempa passzából Siska szerzett gólt. (1-1)
Az utolsó másfél percben még kimaradt egy nagy vendég helyzet Bálizs bravúrjának köszönhetően, de egy kiállítást ebből is sikerült kiharcolnia ellenfelünknek.
Ez a hátrány átcsúszott a második harmadra, ahol aztán egy fegyelmetlenség miatt kettős emberhátrányba kerültünk, ezt pedig könyörtelenül kihasználta a Zámky: két emberelőnyös góllal is büntettek a játékrész első perceiben.
Előbb Fetkovic lőtte be levegőből a felpattanó korongot, majd Klempa kapott egy nagyon pontos és erős passzt és nem is hibázott közelről. (1-3) A harmadban aztán mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, tőlünk Molnár Bálint szólóját és Kozma Dávid nagy helyzetét érdemes kiemelni, a másik oldalon pedig Brunya borzolta a kedélyeket amikor hátrakorizott egy korongért, de az visszakerült a kapu elé és a védelemnek kellett a gólvonalról kikotorni a pakkot. A záró játékrészben gyorsan növelte előnyét az Érsekújvár, Misiak volt fél perc után eredményes.
Az iramra ezután sem lehetett panasz, mindkét csapat próbálkozott tisztességgel, aztán a harmad második felében Tóth Ricsi duplázott, Schlekmann Márk passzából szépítve az eredményen. (2-4)
Említésre méltó egy 2 az 1-es kiugrásunk volt emberhátrányban, de ez sajnos kimaradt, és az eredmény innen már nem változott.
Izgalmas, jó iramú mérkőzést játszottak a mienk, innen megyünk és dolgozunk tovább, szép volt srácok! ❤️🏒🥅