2020-10-11
DEAC-MAC HKB Újbuda 18:30
2020-10-18

MAC-HKB Újbuda – Gyergyói HK: 7-0

Fejben és lábban is sokkal jobban ott volt a MAC csapata ezen a meccsen mint a vendégcsapat.
Kapásból az első percben vezetést szereztünk, ez ráadásul szó szerint is értendő: egy korongszerzés után Terbócs István kapáslövése jelentette az első MAC HKB gólt.
Mindkét oldalon volt nagy helyzet, tőlünk Nagy Krisztián tudott megindulni, de ezt a gyergyói kapus védte, a másik oldalon pedig Bálizs Bence adta el a korongot a kapu mögött, azonban a visszatett passzból jövő lövést már bravúrral védte.
A nyolcadik percben Brance Orbán lőtt hatalmas gólt, majd a tizenötödik percben Molnár Bálint is eredményes volt emberelőnyből: saját kipattanóját tudta kétszer is visszatenni közelről, az utolsó próbálkozás pedig végre utat is talált a hálóba. (3-0)
A második harmadot emberhátrányban kezdte a MAC HKB, de ez nem gátolta meg a mieinket abban, hogy ismét góllal nyissanak. Újra az első perc hozott találatot, ezúttal Pozsgai nagy harca után Sofron István gyors helyzetfelismerése eredményezett egy szép gólt.
A harmad hátralévő részében nagyot küzdött mindkét csapat, de több gólt nem láthattunk. (4-0)
A záró játékrészt ismét megtolta a MAC, alig telt el 5 perc, mikor Pozsgai ismét kulcsszerepet játszott egy gólban: ezúttal az ő messzi lövésébe ért bele Nagy Krisztián tökéletes ütemben, a korong pedig védhetetlenül vágódott a kapus válla fölött a hálóba.
A mieink egész meccsen rengeteget támadtak és tették ezt eredményesen, sok kikényszerített hiba és korongszerzés jellemezte végig a játékunkat.
A harmad végén pedig ismét Brance Orbán percei következtek: másfél percen belül két bombagólt is lőtt, amivel megszerezte mesterhármasát.
Az utolsó percekre így csak az maradt az egyetlen kérdés, hogy a mindvégig kiválóan teljesítő Bálizsnak meglesz-e a kapott gól nélküli meccs, de szerencsére erre is pozitív választ kaptunk 60 perc után. (7-0)
Gratulálunk a Csapatnak, nagyszerű élményben volt részünk ma este!
Fotó: Szűcs Attila