Ma este a Gyergyói HK-t fogadjuk hazai pályán
2021-10-05
MAC HKB Újbuda- Dunaújvárosi Acélbikák: 6-1
2021-10-09

MAC HKB Újbuda – Gyergyói HK: 2-3 (büntetők után)

Az első harmadot szinte végigtámadta a Csapat, már a kezdő korongbedobás után helyzetbe kerültünk és a harmad nagy részében is a mi akaratunk érvényesült. A harmad felénél mégis a vendégek szereztek vezetést, egy kipattanó lövést nem sikerült felszabadítani, és Silló Arni közelről bekotorta a korongot. (0-1) A következő tíz percben kétszer is emberelőnybe kerültünk, de az egyenlítés nem jött össze. Ha épp nem Rinne védett, akkor a keresztvas segítette ki őt. A második harmad kicsit kiegyensúlyozottabb játékot hozott, mindkét csapat össze tudott hozni komoly helyzeteket, sikerült kiharcolnunk egy kiállítást is, de az egyenlítés mégsem jött össze.
Bő három perccel a vége előtt, egy gyors gyergyói támadás során Brance Orbán adott mesteri passzt az érkező Sylvestre-nek, akinek már csak bele kellett tennie az ütőjét, így növelve a vendég előnyt.
A végén még ki kellett védekeznünk egy emberhátrányt, de ezt maradéktalanul meg is tettük, így 0-2-es állásnál mentünk le szünetre.
A harmadik harmadban aztán végre sikerült megtörni a jeget, Djumic Mirko egy gyönyörű lövéssel szerezte meg a MAC HKB első gólját.
Ez fel is tüzelte a srácokat még jobban, veszélyesebbnél veszélyesebb támadásokat vezettünk, miközben a Gyergyószentmiklós kontrákkal próbált operálni.
Az egyik ilyen során Bálizs Bence mellett is csilingelt a vas, de szerencsére kifelé pattant a korong, majd szűk négy és fél perccel a vége előtt összejött az egyenlítés, Pápa Márton passzolt középre az üresen érkező Tóth Gergelynek, aki hatalmas lövéssel egalizált!
A mérkőzés legnagyobb helyzete az utolsó két percen belül érkezett, amikor is a gyergyói kapu előtt kavargott a korong, többször is a kapuvasra pattanva, de nem talált utat a hálóba.
Így a rendes játékidő végén maradt a döntetlen, következhetett a hosszabbítás. (2-2)
Itt másfél perccel a vége előtt kettős emberelőnybe kerültünk, de ezt nem sikerült kihasználni.
A szétlövésben aztán Dansereau révén vezetést szereztünk, amit az utolsó körben Szigeti Ákos egyenlített ki. Két körrel később újból Szigeti volt eredményes, így 2-3-ra a Gyergyói HK nyerte a ma esti mérkőzést.
Gratulálunk a Csapatnak, nagyon kemény meccsen álltak helyt, és nagyon kevés hiányzott a győzelemhez. ❤️🏒🥅
Fotó: Mudra László fotós