A 25 fős válogatott keretből öten a MAC HKB Újbuda játékosai!
2020-10-28

MAC-HKB Újbuda – FTC Telekom: 5-6 (h.u.)

Úgy tűnik idén a MAC-HKB névjegyévé válik az első percben lőtt gól.
Terbócs István a tizenötödik másodpercben egy szép szóló végén azonnal megszerezte a vezetést.
A tizenhatodik percben Kreisz Brúnó harcolt meg egy korongért a palánknál, majd passzolt Terbócshoz, aki kiváló keresztpasszt adott Brance Orbánnak, ő pedig egy hatalmas kapáslövéssel növelte az előnyünket.
A harmad végére egy kivédekezett emberhátrány utáni MAC gól szolgáltatta a csattanót: Bálizs indította Molnár Bálintot, ő pedig azonnal küldte tovább a pakkot Sofron Istvánnak, aki szintén egy nagy kapáslövésből volt eredményes. (3-0)
A második játékrész harmadik percében Nagy Gergő került ajtó-ablak helyzetbe a kapu előtt és nem is hibázott.
Mindkét oldalon volt aztán egy-egy kihasználatlan emberelőny, majd a tizenegyedik percben Hodgman közeli fonákjával egy gólra zárkózott fel a Fradi.
Két perccel később Sofron szerezte meg második gólját a meccsen, egy buli után hátratett korongból bombázott a hálóba, de újabb két perc múlva Nagy Gergő is duplázott a másik oldalon. (4-3)
A harmadik harmadra így ismét egy gól volt a különbség, a vendégek pedig tovább irányították a játékot.
Bő négy perc után egy FTC helyzetet visszanéztek a bírók, de a korong nem jutott át a gólvonalon.
A hetedik perc után azonban villámgyorsan megfordította az állást a zöld-fehér csapat. Előbb Tóth Richárd tett vissza egy kipattanót, majd egy perc múlva Kulmala is betalált közelről.
Ez felpaprikázta a hangulatot, jöttek mindkét oldalon a komolyabb ütközések és apróbb bunyók.
A MAC harcolt és kapart, aminek a harmad tizenkettedik percében lett meg az eredménye: Kreisz Brúnó kapott korongot közepén üresen és szépen elhúzva a kapus előtt, hidegvérű gólt lőtt.
A végén a MAC kapott egy emberelőnyt, de ebből nem született gól, bő egy perccel a vége előtt pedig az FTC került előnybe, de csakúgy, mint a két csapat előző összecsapásán, most sem sikerült eldönteni rendes játékidőben a mérkőzést. (5-5)
A hosszabbítást így négy-a-három ellen kezdték a küzdő felek, de ez a kiállítás sem hozott gólt, sőt a visszatérő Terbócs meg tudott lógni, azonban szépet védett Nagy Kristóf.
Két és fél perc volt hátra, mikor Kulmala és Ellerby lógtak meg kettő az egy ellen és előbbi passzát utóbbi lőtte be a felsőbe, ezzel eldöntve a mérkőzést. (5-6) Gratulálunk a Csapatnak, ismét izgalmas, gólokban gazdag, végletekig harcos meccset láthattunk.