Remek hangulatú, pörgős és szép gólokban bővelkedő hokimeccs várható ma…
2021-12-23
Ma játsszuk 18:00-tól az idei utolsó Tüskecsarnokbeli meccsünket
2021-12-28

MAC HKB Újbuda – FTC Telekom: 1-4

Három hiányzóval és több fiatallal kezdtük a mai mérkőzést, mely hajtós, pörgős első harmadot hozott, kevés játék megszakítással, kemény ütközésekkel, nagy lövésekkel.
A Ferencváros szinte végig irányította a játékot, Bálizs Bence nem pihenhetett.
A 9. percben Pavuk messzi lövése kipattant Brunyáról, középen pedig csak Fowlie érkezett, aki vissza is húzta a korongot a hálóba.
Egy vendég kiállítást követően aztán a MAC HKB vette át a kezdeményezést, így Arany Gergelynek is akadt bőven védenivalója.
A 17. percben egy nagy MAC HKB lövés után kontrából megindult a Fradi és Fowlie újabb góllal növelte a vendég csapat előnyét.
Az utolsó percben emberhátrányba kerültünk, ami átnyúlt a második játékrészre is, amit még kivédekeztük, de a harmadik percben két f
erencvárosi csatár indult meg egy hazai védőre és egy jó passz után Tóth Adrián megszerezte csapata harmadik gólját.
Innentől kezdve többet támadott a MAC HKB, több nagy lövésünk is volt, valamint újabb emberelőnyt is sikerült kiharcolni, a 17. percben pedig egy nagy lövés utáni kipattanót Molnár Bálint szelídített meg, melyből szépségdíjas gólt lőtt, Strenk Olivér és Tóth Gergő jegyezték a gólpasszokat.
Azonnal jött a vendégek válasza, egy kapu mögött eladott korongból hiába védett bravúrosan Bálizs Bence, Tóth elé került a pakk, és ő is megszerezte a második gólját a meccsen. Ezt elsőre a bírók nem adták meg, de videózás után változtattak az ítéleten. (1-4)
A záró játékrészben mindkét csapat ment tovább tisztességgel, de az első percekben túl nagy gonddal kialakított helyzet nem volt, inkább csak kontrák és lövések. A harmad középső szakaszában mindkét csapat emberelőnybe került egymás után, de gól nem született ezek során egyik oldalon sem, a maradék időben kisebb helyzetek adódtak még, de az eredmény már nem változott. (1-4)