Idegenbeli mérkőzés vár ma a srácokra, kedves szurkolóink
2021-11-26

MAC HKB Újbuda – DVTK Jegesmedvék: 4-6

A mérkőzésünk első harmadáról túl sok jót nem lehet elmondani.
Alig egy perc után Galanisz szerzett vezetést a Jegesmedvéknek, majd a kilencedik percben Vojtko is betalált, másfél perccel később pedig Galanisz duplázott. Djumic egy kiugrást követően talált be kevesebb mint két perccel a harmadik miskolci gól után, és szerezte meg a MAC HKB első szépítő gólját.
Azonban ez sem akasztotta meg a vendégek lendületét, Mattyasovszky a tizenharmadik, Szabad Kevin pedig a tizenhatodik percben maradt üresen a kapu előtt és egyikük sem hibázta el az ajtó-ablak helyzetet.
Bálizs Bencét ekkor Farkas Roland váltotta a kapuban, a harmad hátralévő részében pedig már nem esett több találat egyik oldalon sem. (1-5)
A második játékrészre egy sokkal motiváltabb MAC HKB jött ki, sikerült is megfordítani a játék képét, sokkal többet támadtunk.
Az ötödik percben Pozsgai húzott el a jobb oldalon és a kapuig meg sem állt, végül egy gyönyörű lövéssel felhelyezte a felső sarokba a korongot.
Nem sokkal később Scott Macaulay eresztett el egy hatalmas bombát a kék vonalról, amibe Gooch ért bele remek ütemben, újabb gólt faragva le a hátrányunkból. A harmad második felében egy páros kiállítás után négy-a-négy ellen zajlott a játék, amiből a DVTK lőtt egy kapuvasat, de összességében a MAC nyomott jobban. Az utolsó percben emberelőnybe is kerültünk, amit át is vittünk a közvetkező játékrészre. (3-5)
És nem csak átvittük, hanem ki is használtuk! Egy éles szögből érkező lövést Trevor Gooch húzott vissza egy gyors csuklómozdulattal, és szerezte meg a negyedik gólunkat.
A harmad első felében nagyon nyomtunk, a vendégek pedig kontrákkal próbáltak operálni. A kilencedik percben emberelőnnyé érett a nyomás, de ezt nem sikerült gólra váltani, hiába szorítottuk be ellenfelünket a kapuja elé szinte a teljes két percre.
A visszatérő kiállított játékos révén pedig meg tudott ugrani a DVTK és egy középre passzolt korongból Wehrs egy pontos kapáslövéssel megszerezte csapata hatodik gólját.
Ez pedig kivette a szelet a vitorlánkból, sajnos nem sikerült már több gólt szeretni, maradt a 4-6-os végeredmény.
Fotó: Koncz Márton