2022-02-06
Köszöntsük nagy szeretettel Dóczi Zsombort születésnapja alkalmából
2022-02-15

MAC HKB Újbuda – DVTK Jegesmedvék: 4-3

Lassan indult be az első harmad, mintha ismerkedtek volna egymással a csapatok az elején. A kapuban Bálizs Bence és Duschek Dávid egyaránt hozták a kötelezőt.
A 16. percben kettős emberhátrányba kerültünk, amit a DVTK ki is használt: Seto középre tett korongjából Parnham lőtt nagy gólt.
A harmad legvégén ismét nehéz helyzetbe kerültünk, kettő plusz kettő perc emberhátrány következett, aminek a nagy része áthúzódott a következő játékrészre. (0-1) A második harmad első percében növelte is ebből előnyét a vendég csapat: Elgestal vette be a kapunkat. (0-2)
Ez a második kapott gól felpörgette a Rozsomákokat, elkezdtünk többet támadni és ez hamar góllá is érett: a 26. percben Kirils Galoha adott szép gólpasszt Schlekmann Márknak, aki be is vágta a pakkot a Jegesmedvék kapujába. (1-2)
Bő három perccel később egy kék vonalon eladott korongból Mattyasovszky tudott megindulni és egy gyors szóló végén belőtte a vendégek harmadik gólját. A 37. percben kerültünk először emberelőnybe és ezt ki is tudtuk használni, ismét a Schlekmann – Galoha páros volt eredményes. (2-3)
Egy perccel később pedig jött a harmad csattanója: Ritter Zalán ugratta ki a gyönyörűen az érkező Kreisz Brúnót, aki elhúzta még a kapus előtt a korongot, majd kiegyenlített. (3-3)
A harmadik harmad elején ismét beleszaladtunk egy kettő plusz kettő perces kiállításba, ráadásul egy csapat büntetés miatt az első két percet kettős emberhátrányban töltöttük.Azonban ezt a nagyon nehéz négy percet Bálizs Bence hatalmas bravúrjaival és a csapat fegyelmezett védekezésével lehoztuk kapott gól nélkül!A következő percekben nagy rohanást rendezett mindkét csapat, több helyzet is volt mindkét oldalon, aztán az utolsó bő 10 percben három emberelőnyt is kaptunk, amiből az utolsót szinte azonnal ki is használtuk. Kangyal Balázs időt kért és nagyon jól vázolhatta fel a taktikát, ugyanis a következő korongbedobás után hat másodperccel Keegan Dansereau középre tett korongja az egyik miskolci védőről bepattant a kapuba.
Az utolsó két percet nagyon megnyomta a DVTK, jött az ilyenkor szokásos időkérés – kapus lehozatal kombináció, de a MAC HKB ismét nagyot védekezett és megtartotta az előnyt, amivel megnyertük a meccset és bebiztosítottuk az ötödik helyünket a tabellán! (4-3)