MAC HKB Újbuda – Gyergyói HK: 2-3 (büntetők után)
2021-10-05
UNI Győr ETO HC-MAC HKB Újbuda 17:30
2021-10-10

MAC HKB Újbuda- Dunaújvárosi Acélbikák: 6-1

Jól kezdte az összecsapást a MAC HKB, hamar kettős emberelőnybe kerültünk, ami alatt folyamatos nyomás alatt tartottuk az ellenfél kapuját és Garát Zsombor hatalmas lövésével meg is szereztük a vezetést a negyedik percben.
Sőt, a második előny sem maradt kihasználatlanul, Tóth Gergely lőtte ki az alsó sarkot, ezzel megdupláva az előnyt.
A tizenegyedik percben aztán újabb emberelőnyös góllal jelentkeztünk, ezúttal Gooch volt eredményes, aki egy szép csel után vágta be a pakkot a hálóba. (3-0)A második harmadra kicsit enyhült a MAC mezőnyfölény, de még mindig nekünk volt több helyzetünk.
Krajcovic próbálta meccsben tartani csapatát, azonban a másik oldalon Farkas Rolinak nem lehetett gólt lőni.
Az utolsó előtti percben aztán Izacky lövése után Schlekmann volt szemfüles, így ez a harmad sem telt el újbudai gól nélkül. (4-0)
A záró játékrészben hamar összejött az ötödik MAC HKB találat: Scott Macaulay látta meg az üresbe induló Tóth Gergelyt, aki a kiugratás után megszerezte második gólját a meccsen.
A harmad második felében ismét kiállítottak egy vendég játékost, ezt az emberelőnyös helyzetet pedig Keegan Dansereau értékesítette egy nagy lövéssel.
Bő négy perccel a vége előtt egy percre kettős emberhátrányba kerültünk, amit hamar kihasznált a DAB: Pinczés Olivér lőtte be közelről az Acélbikák gólját. A hátralévő időben bár voltak még helyzetek, de az eredmény már nem változott.
Gratulálunk a Csapatnak, szép volt fiúk!
Fotó: Mudra László fotós