Jöhet még egy vissza taps Garát Zsombinak?
2022-02-05

MAC HKB Újbuda – Dunaújvárosi Acélbikák: 6-1

Erősen kezdtük a mérkőzést, több nagy helyzetünk is volt az első harmad elején.
A nyolcadik percben egy kiállítás kicsit megtörte a lendületet, de ennek letelte után nem sokkal megszereztük a vezetést, Galoha kipattanóját Keegan Dansereau lőtte vissza a kapuba.
A következő támadásból majdnem sikerült újra gól lőni, de a korong a kapuvason csattant. (1-0)
A második játékrészben is többet támadtunk, de Farkas Rolandnak sem volt ideje pihenni a kapunkban.
A harmad felénél emberelőnybe kerültünk, amit Pozsgai Tamás bomba góljával ki is használtunk, sőt, egy perccel később egy leindítás során Tóth Richárd is eredményes volt, nagy gólt vágott Kovács Dávid Márknak!
Ezt követte egy nehéz időszak, amikor is bő egy percig kettős emberhátrányban voltunk, de ezt Farkas Roli vezetésével kihúztuk, utána nem sokkal később pedig már mi voltunk emberfórban, amit az előző Hét Játékosa cím tulajdonosa, Schlekmann Márk egy sebészi pontosságú lövéssel ki is használt. (4-0) A záró játékrész negyedik percében ismét emberhátrányban voltunk, de Ritter Zalán egy gyönyörű szóló végén ebből is növelte az előnyünket!
A DAB azonban hajtott a szépítő gólra és végül nekik is egy kiállítás után sikerült betalálniuk, egy szép leindítás végén Tamás István vette el Farkas Roli shutout-ját. Nem hagytuk ezt annyiban, a harmad végén miénk volt az utolsó szó: Pápa Márton indult meg és hatalmas gólt akasztott a hálóba, beállítva ezzel a végeredményt. (6-1)