Marton Tibor edzői véleménye Ádám Zsoltról
2020-09-21

MAC-HKB Újbuda – DEAC: 5-4 (hosszabbítás után)

Kemény, pörgős, látványos hokit hozott a ma esti MAC HKB vs DEAC összecsapás.
Az első harmadban azonnal egymásnak ugrottak a csapatok, a MAC HKB próbált nyomást gyakorolni az ellenfélre, többször is sikerült korongot szereznünk a debreceniek térfelén.
A meccs elején Jászai Dávidot Berta taglózta le, fiatal védőnket agyrázkódás gyanújával szállították kórházba.
Majd a kilencedik perc meghozta az első gólt, Sofron egy kapu előtt elcsúszó korongot lőtt vissza szinte nullszögből. (1-0)
A tizennegyedik percben egyenlítettek a vendégek, Kuleshov lőtt fonákkal gólt közelről Hári szép passza után. (1-1)
Megvoltak a fizikai hokinak a maga hátulütői, amit főleg a Debrecen tapasztalt: 4 kiállítást is ítéltek ellenük a bírók.
Az egyik ilyen helyzetnél Novotny meg tudott lógni és nem sokon múlott az emberhátrányos gól: a felső vasra ütötte a korongot.
Az utolsó percben azonban ismét villant a MAC-HKB, egy elhozott buli után Garát bombázott a hosszú felsőbe takarásból, Hetényi egyáltalán nem láthatott belőle semmit. (2-1)
A második harmadban is ugyanolyan jó iramot diktáltak a csapatok, mint az elsőben. Kuleshov egyenlített a második percben, visszaadta a gólpasszt Hárinak, Bálizs hiába tudott beleérni a közeli lövésbe, nem volt esélye védeni. (2-2)
A harmad felénél nekünk is megvolt a hatalmas emberhátrányos helyzetünk, Brance Orbán tudott meglógni, de végül kimaradt a lehetőség.
Ellenben a kiállítás letelte után azonnal gólt szerzett a DEAC: a kapu mögül nagyon furán pattant vissza a korong épp a kapu elé, ahol Pestunov észlelt először és bekotorta a hálóba.
Rögtön utána mi lőttünk egy kapuvasat, de ismét nem volt szerencsénk.
A harmad végére kettős emberelőnybe került a MAC HKB, amit nyolc másodperccel a vége előtt sikerült kihasználni: Nagy Krisztián lőtt nagyon pontosan Hetényi lába között a kapuba. (3-3)
A harmadik játékrész elejét megnyomta a Debrecen, de Bálizs és a védelem kiválóan vizsgázott, a kihagyott helyzetek pedig megbosszulták magukat.
A hetedik percben újabb emberelőnyös gólt lőtt a MAC-HKB!
Ezúttal Brance Orbán tökéletesen belőtt passzába nyúlt bele Kreisz Brúnó. (4-3)
Nyomott a Debrecen és ez a tizenötödik percben meghozta gyümölcsét: egy távoli lövésbe Dalecky nyúlt bele tökéletes ütemben, a korong pedig védhetetlenül vágódott a hálóba. (4-4)
Az utolsó percekben mindent beleadtak a mieink, de gólt lőni nem sikerült, hosszabbítás következett.Ha eddig pörgős volt a mérkőzés, akkor a három-a-három elleni hosszabbításra már nem is tudom, milyen jelzőt lehetne használni.
Ide-oda záporoztak a lövések, egyik helyzet jött a másik után , de úgy Bálizs mind Hetényi, mindkét kapus brillírozott.
Aztán húsz másodperccel a vége előtt Sofron csinált egy szép cselt a kapu előtt és mattolta a debreceni kapust, megnyerve a mérkőzést a MAC HKB-nek! (5-4)
Gratulálunk a srácoknak, szép volt fiúk!❤️🏒🥅
Köszönjük szépen a szépszámú és lelkes szurkolóinknak a támogatást, a maszkok ellenére is volt hangerő!😍
Majdnem elfelejtettem: újoncot avattunk!
Ma játszotta élete első Erste Liga meccsét Ádám Zsolt, és bizony nagyon ügyes volt, megilleti a taps!