Ma csapatunk egy szülinapossal a soraiban lép majd jégre 15:30-tól a Zólyom ellen
2020-08-22
Kangyal Balázs értékelése és egy kis összefoglaló a múlt hétről
2020-08-24

HKM Zvolen – MAC HKB Újbuda 5:3

Farkas Rolanddal a kapuban kezdték a mai mérkőzést a mieink, Rolinak akadt több dolga az első harmadban, mert az ellenfél uralni tudta ezt a játékrészt.
Volt egy-két ígéretes villanásunk, adódott gólszerzésre is lehetőség, de nem tudtunk élni vele, alapvetően a Zólyom akarata érvényesült.
Egy hazai gól esett, egy, a szélről jött lövés kipattanóját kotorta be a zólyomi csatár, Marcinek.
Az energiabeli különbség szemmel látható volt, ami nem meglepő, hiszen a Zólyom tegnapelőtt játszott a Besztercebányával, így tegnap lehetőségük volt pihenni, míg mi tegnap játszottunk, nem volt sok idő a regenerálódásra.
A második harmad második percének elején azonban beindultak a mieink.
Terbi állította nagy kihívás elé a zólyomi hátvédet, kívülről megkerülte, betört a kapu elé, majd Brance vágta a kipattanó korongot a kapuba, megszerezve ezzel az egyenlítő gólunkat.
A harmad közepén néhányszor kicsit beszorultunk a saját térfelünkre, de Roli kiváló teljesítményének köszönhetően megúsztuk gól nélkül.
Mi több, nekünk sikerült megszerezni a vezetést, egy kontrából 2:40 perccel a vége előtt Schlekmann kipattanóját Sofron vágta be, ezzel 1:2 lett ide, majd kevesebb mint 20 mp-el ezt követően újra Terbócs szerzett korongot a saját harmadunkban, Kreisz Brúnó hathatós segítségével és lőtt egy hatalmas köténygólt, felhozva ezzel a csapatot 1:3-ra.
Nagyon pörgősen indult a harmadik harmad, megrázta magát a Zólyom, alig öt perccel a sípszó után szerezte meg emberelőnyből a hazaiak második gólját Hammond, majd néhány másodperccel később Marcinek is betalált újra.
Így amilyen gyorsan lőttünk az előző harmadban mi két gólt, most olyan gyorsan kaptunk is, ezzel 3:3-ra jöttek fel vendéglátóink.
A vezetést Kelemen szerezte meg, nem sokkal a harmadik találatot követően.
Sajnos közben Csoli a jégen maradt egy durvább sérülést követően, reméljük nincs nagy baj, amint erről több információ lesz a birtokomban, jelzem. Többször kerültünk bajba a nagy sebességgel, szélről lövő ellenfél miatt, így szerezte meg most is az ötödik és a mérkőzés utolsó gólját Jedlicka, aki egy kipattanót értékesített.
Gratulálunk Farkas Rolinak, kiválóan teljesített fiatal kapusunk, ahogy a csapat többi tagja is, szép volt fiúk!❤️🏒🥅
Hasznos mérkőzések voltak ezek, köszönjük szépen vendéglátóinknak a lehetőséget, valamint a mai mérkőzésről is ilyen gyorsan megküldött remek fotókat. Sikeres Extraliga szezont kívánunk úgy a Besztercebánya, mint a Zólyom csapatának!
Köszönjük a szurkolóinknak, hogy kiutaztak biztatni kedvenceiket, mindenkinek szerencsés hazautat kívánunk.❤️