Örömteli hírünk van a csapat háza tájáról: negatív lett mindenki Covid 19 tesztje!
2020-08-20
A tegnapi HC 05 Banská Bystrica- MAC HKB Újbuda 4:1 meccsről kérdeztük Kangyal Balázst
2020-08-22

HC 05 Banská Bystrica- MAC HKB Újbuda 4:1

A mérkőzés elején főként a besztercebányaiak akarata érvényesült, Bálizs Bencének többször is nagyokat kellett védenie.
Körülbelül tíz perc volt hátra az első harmadból, amikor egy kiállításnak köszönhetően végre kezdeményezni tudtunk, majd onnantól kezdve teljesen megváltozott a játék képe.
A MAC HKB komoly helyzeteket alakított ki és hosszú percekre beszorította ellenfelét a kapu elé.
Sajnos az áttörés nem sikerült, majd ismét Bálizs Bence mutatott be egy nagy bravúrt ajtó-ablak helyzetben.
A harmad végén bő egy percre kettős emberhátrányba kerültünk volna, azonban ezt hősies védekezéssel sikerült megúszni, sőt egy perc elteltével a Kosok közül is kiállítottak egy játékost.
Az utolsó másodpercekben is több esélyünk volt bevenni az ellenfél kapuját, de a másik kapus is brillírozott, így maradt a gól nélküli döntetlen egy játékrész után. A második harmad az előzőhöz hasonlóan kezdődött.
Több besztercei helyzet, nagy Brunya védések, néhány MAC HKB próbálkozás.
Majd öt perc elteltével emberelőnybe került a szlovák csapat, és ezt ki is használták: Bodnár egy gyönyörű visszapasszt lőtt be, megszerezve ezzel a vezetést. (1-0) A harmadot ezután is enyhe besztercei fölény jellemezte, bár a MAC HKB-nak is voltak ígéretes támadásai.
Két és fél perccel a játékrész vége előtt újabb emberelőnyös gólt lőtt az ellenfél, Gábor Kevin bombáját nem tudta védeni kapusunk. (2-0)
Majd kevesebb mint perc múlva újból a MAC HKB hálójában kötött ki a korong, ezt azonban magasbot miatt nem adták meg a bírók.
A záró játékrészben nem vesztegette sokat az időt az ellenfél. Az első percben egy hatalmas bombagóllal növelték előnyüket. (3-0)
A szépítő gólunk az ötödik percben érkezett, Terbócs István kapott kiváló passzt és nagyon magabiztosan lőtte be a pakkot. (3-1)
A következő percekben próbáltunk nyomni és újabb gólt szerezni, de a harmad közepére visszavette az irányítást a szlovák csapat.
Több kiállítást is kiharcoltak, az egyiket pedig Sulovsky ki is használta, takarásból lőtte ki a felső sarkot. (4-1)
Az utolsó öt percet megnyomta mindkét fél, több nagy helyzet is volt mindkét oldalon.
Az egyik besztercebányai játékos egy ütközés után lent maradt a jégen, de végül hordágyra nem volt szükség, a saját lábán le tudott korcsolyázni egy kis segítséggel. Jobbulást kívánunk neki!
A vége előtt fél perccel még egy nagy Brunya védést láthattak a nézők, az eredmény pedig maradt 4-1.
Bemutatkozott ma a csapatban az U18-as Ádám Zsolt, de minden bizonnyal Kangyal Balázs többet fog róla mondani a mérkőzés értékelésekor, mi gratulálunk, nagyon hajtott, megilletődöttségnek nyomát sem lehetett látni rajta!😍🏒🥅