2021-11-20
Sport Club Csíkszereda – MAC HKB Újbuda 17:30
2021-11-21

Gyergyói Hoki Klub – MAC HKB Újbuda: 2-6

Nem finomkodtak egymással a csapatok, nagy iramban kezdték meg a mérkőzést, de a harmad első felében a hazaiak alakítottak ki több helyzetet. Az egyik ilyen góllá is érett, a kilencedik percben Szigeti Ákos húzott meg befelé egy cselt és lőtte ki Bálizs Bence válla fölött a sarkot takarásból. A kapott gól azonban nem akasztotta meg a mieinket, épp ellenkezőleg.
A játékrész második felében inkább a mi akaratunk érvényesült, és a tizennegyedik percben emberelőnyös helyzetből Tóth Gergely bombagóljával egyenlítettünk. (1-1)
A második húsz percben még feljebb kapcsoltak a csapatok, úgy Brunyának, mind Rinnének volt dolga bőven.
A tizenharmadik percben aztán Gooch adott zseniális passzt a kapu elé korcsolyázó Jakub Izackynak, aki egy szép csel után megszerezte a vezetést a MAC HKB-nak.
Pár perccel később kettő az egy ellen megugrott a Gyergyó, de Bálizs Bence bravúrral hárította Szigeti Ákos próbálkozását, majd másfél perccel a vége előtt mi is ki tudtunk ugrani ugyanígy, ekkor Schlekmann passzából Izacky növelte az előnyünket.
Nem volt azonban még vége a harmadnak, az utolsó másodpercekben Haaranen adott nagy passzt a kiugró Sárpátkinak, aki átemelte a kapus fölött a korongot. Mivel már lejáróban volt az óra, ezért a bírók videózták a helyzetet, de végül maradt az eredeti ítélet: érvényes gól. (2-3)
A záró játékrészben nagyon hajtott az egyenlítésért a Gyergyói HK, és legalább ugyanennyire hajtott az előny növelésére a MAC HKB is.
Szerencsére az utóbbi jött össze, a hatodik percben Mirko Djumic maradt teljesen üresen a kapu előterében és sikeresen be is gyötörte a kapuba a korongot, majd pár perccel később Izacky húzta be az alsó sarokba, ezzel mesterhármast szerezve. A harmad felénél Silló Arni ugrott volna ki, de hosszan tolta meg a korongot, aminek következtében a kijövő Bálizs Bence és a sprintelő csatár összeütköztek, szerencsére senki sem sérült meg az eset során.
Egy kihasználatlan emberelőnyt követően mindent megpróbált bevetni a hazai csapat: öt és fél perccel a vége előtt lehozták Rinnét, mindent vagy semmit alapon, a MAC HKB többször is korongot szerzett, de a piros mezes védők a gólvonalról mentettek. Aztán Haaranen indult meg, lövése kipattant Brunyáról, és bár a saját korongjáért korcsolyázó csatár ügyesen húzta el a korongot, de csak a kapuvasat találta el.
A következő támadás a miénk volt, Trevor Gooch indult meg és lőtte be az üres kapuba a hatodik MAC gólt.
A legvégére ismét emberhátrányba kerültünk, de ebből már találat nem született, így maradt a 2-6-os végeredmény.