2022-01-08
A legnehezebb mérkőzést is ma este fogják játszani a mieink
2022-01-09

Gyergyói HK – MAC HKB Újbuda: 4-3 (hosszabbítás után)

Nem indult jól a második erdélyi mérkőzésünk: fél perc sem telt el, amikor az első támadást gólra tudta váltani a hazai csapat Haaranen találatával. Több helyzete volt a Gyergyónak, ráadásul kétszer emberelőnybe is kerültek a harmad során, a második ilyet aztán Tranca ki is használta, megduplázva az előnyt. (2-0)
A második harmadban kiegyenlítettebb volt a játék képe, a két csapat ugyanannyit lőtt kapura, majd a mérkőzés fele előtt nem sokkal egy kipattanót Vincze lőtt vissza, újabb hazai gólt szerezve.
Több emberelőnyünk is volt a játékrész során, de ezekből sem tudtunk sajnos gólt lőni. (3-0)
A 45. percben aztán sikerült megtörni a jeget. Egy szép támadás során Pápa Márton lövése a kapu mögül pattant vissza, amire Tóth Richárd eszmélt a leghamarabb és közelről nem is hibázott, szép góllal köszönt be Rinnének. (1-3)
Sőt, nem sokkal később újabb gólt lőttünk! Egy emberelőnyös helyzetben kialakított szép támadás során Ritter Zalán kapott egy szép passzt Garát Zsombortól és lőtte ki a hosszú sarkot Rinne mellett!
Aztán az 52. percben Molnár Bálint passzából Jakub Izacky engedett el egy erős lövést, ami átpattant a hazaiak hálóőrén és utat is talált a hálóba.
A mérkőzés végén mi nyomtunk jobban, összejött még egy emberelőny is, de rendes játékidőben több gól már nem esett. (3-3)
Hosszabbításban sajnos hamar eldőlt a meccs, az első hazai leindításból Haaranen lőtt nagy gólt takarásból. (4-3)