2020-09-27
FONTOS KÖZLEMÉNY elhalasztott mérkőzésekről
2020-10-01

FTC-Telekom – MAC HKB Újbuda: 5-4 (hosszabbítás után)

Nagy iramú, sok kapura lövéses és kissé kaotikus meccset játszott egymással a két csapat.
Az első harmadban gyorsan kétgólos előnyre tett szert a MAC HKB csapata, Schlekmann két emberelőnyös góllal köszönt be Arany Gergelynek az első hét percben.
Erre Nagy Gergő válaszolt ferencvárosi részről, szintén emberelőnyből, a tizenhatodik percben. (2-1)
A második harmadban aztán hamar egyenlítettek a zöld-fehérek, Kulmala talált be először, majd a tizenötödik percben gyors gólváltás következett: előbb Tóth Gergely szerezte meg az FTC vezető gólját, amire újabb Schlekmann gól érkezett válaszként szinte azonnal. (3-3)
A csapatok így döntetlennel kezdték a harmadik harmadot, ahol ismét egy percen belül esett két gól.
A nyolcadik percben Sleki megszerezte negyedik gólját a meccsen, egy előrevetődős-belepiszkálós találatot, amire szinte a buli után egyből jött Nagy Gergő második gólja egy eladott korongból. (4-4)
A hatalmas küzdelem nem hozott döntést a rendes játékidőben, így hosszabbítással folytatódott a mérkőzés.
Itt egy nagy, kapu előtti kavarodást követően Németh Attila belőtte a Ferencváros győztes gólját a 41. másodpercben. (5-4)
A MAC HKB-nál ki kell emelnünk Schlekmann Márkot, aki hatalmas teljesítményt nyújtva 4 gólt lőtt ma este, amire eddig nem sok példát tudnánk hirtelen feleleveníteni sem az Erste Liga történetéből, sem a korábbi MOL Ligáéból.
Mivel ez csapatmunka, a társak is kellettek hozzá, és az Őt gólpasszal segítők: Nagy Krisztián, Sofron István és Garát Zsombor. Gratulálunk!
Köszönjük a Csapatnak az izgalmakban bővelkedő, látványos és gólzáporos meccset.❤️🏒🥅