2021-11-07
Ma 6 mérkőzéssel kezdetét veszi az IIHF break legizgalmasabb része!
2021-11-11

FTC Telekom – MAC HKB Újbuda: 5-2

Kapura lövésekből akadt bőven az első harmadban, de a kapusoknak azért nagy bravúrt nem kellett bemutatniuk, az első gólra a 18-ik percig kellett várni. Emberelőnyből, egy szépen kipasszolgatott támadás végén Nagy Gergő szúrt bele középről, a kapu elől a korongba és szerezte meg a vezetést a Ferencvárosnak. Nem sokkal később egy leindításból majdnem egyenlíteni tudtunk, de Tóth Richárd lövését védte Arany Gergely. (1-0)
A második harmadra aztán felpörögtek az események.
Az alaphangot egy Marc Stevens – Nagy Gergő verekedés adta meg, amit sportszerűen rendezett a két játékos, kesztyű nélkül, szemtől-szemben. Sajnos, ennek a 6. percben egy leindítást követően belőtt Tamminen találat volt a folytatása, ráadásul Dóczi csúnyán ráütött a gólszerző karjára, ami miatt 5 perc plusz végleges kiállítást kapott.
Nagyon nehéz öt perc következett, a zöld-fehérek folyamatos nyomás alatt tartották a kapunkat, de Farkas Roland bravúrjainak és a védelmünknek köszönhetően nem sikerült az ellenfélnek értékesítenie az emberelőnyt.
A 16. percben Pavuk lőtt nagy gólt takarásból, azonban a harmad vége mégis a miénk volt, előbb a 19. percben Izacky tett vissza a kapu mögül egy gyönyörű passzt fonákkal, amiből Molnár Bálint szépített, megszerezve ezzel a MAC HKB első gólját, majd alig 13 másodperccel a vége előtt Gooch is felzárkózott egy szép találattal. (3-2)
A záró játékrészben gyorsan emberelőnybe kerültek a mieink, de ezt nem sikerült kihasználni, sőt egy leindítást követően Fowlie tett vissza egy kipattanót a hálóba. Egy perccel később emberhátrányba kerültünk, amit egy Nagy Gergő góllal ki is használt a Ferencváros.
A harmad hátralévő részében próbálkoztunk tisztességgel, de több gólt már nem esett. (5-2)
Köszönjük a fotókat a Ferencváros-Telekomnak fotósának, Tumbász Hédinek.