2022-01-04
Mai ellenfelünk a Brasov Wolves csapata lesz…
2022-01-07

FTC Telekom- MAC HKB Újbuda: 2-4

Az első harmadban végig fej-fej mellett ment a két csapat, bár a Ferencvárosnak több volt a kapura lövése és volt két ordító helyzete is: előbb a keresztvas mentette meg csapatunkat a góltól, majd Bálizs Bence hatalmas bravúrjai.
A harmad legvégén sikerült beszorítani ellenfelünket, az utolsó fél percben jól megszórtuk Arany Gergely kapuját, de gól itt sem született. (0-0)
A második játékrész MAC HKB ember fórral indult, az eredmény azonban ekkor még nem változott.
A következő időszak a zöld-fehérekről szólt, Brunyának nem volt nyugta, de nem lehetett kifogni rajta, mindent védett.
Egy Rozsomák kontrából majdnem sikerült megszerezni a vezetést, ám ez sem ment be, a megpattanó lövés a kapuvason csattant, aztán egy emberelőnyből nagyon nagy rohamot indítottunk, a hazaiak itt már nem tudtak felszabadítani, és Mirko Djumic kegyetlenül behúzta a korongot a kapuba közelről, megszerezve ezzel az első gólt!
Ezután nyomtunk tovább, sikerült újból emberelőnybe kerülni, azonban változott a játék képe és a Fradi szorított be minket a kapunk elé.
Zárásként kettős emberhátrányba kerültünk, a maradék időt már kihúztuk, azonban az utolsó játékrészt majdnem 40 másodpercnyi 5-a-3 elleni játékkal kezdtük, amit emberfeletti erőket mozgósítva sikerült kivédekezni! A Ferencváros nyomott, a MAC HKB kontrázott, de úgy Brunya, mind Arany Geri kapuja érintetlen maradt. Kaptunk egy újabb emberelőnyt, amit sajnos nem sikerült gólra váltani, ezt követte egy két perces büntetés, amit azért kaptunk, mert túl sok játékos volt a jégen. Ezt már nem hagyta büntetlenül a Ferencváros, egy kipattanót Fowlie húzott vissza, kiegyenlítve ezzel az állást.
Bő 8 perc volt hátra, mikor Schlekmann Márk kapott jó passzt Keegan Dansereau-tól és egy bombagóllal újra megszerezte a vezetést a MAC HKB-nak, sőt, négy percre rá Tóth Gergely távoli lövésébe új igazolásunk, Lukas Klíma ért bele mesterien.
Azonnal érkezett a válasz, a buli után indítottak a zöld-fehérek és meg is szerezték a Ferencváros szépítő gólját.
Az utolsó percben Sleki és Dansy ugrottak ki és egymásnak passzolgatva jutottak el Arany Gergely kapujáig, ahol egy szép Schlekmann góllal beállították a 2-4-es végeredményt!