2022-02-17
Ma végre hazai pályán játszik a csapat, 19:00-kor korongbedobás
2022-02-19

DVTK Jegesmedvék – MAC HKB Újbuda: 3-2

Gyors tempó jellemezte a korongbedobástól kezdődően a meccset, az első találatot pedig a Jegesmedvék szerezték emberelőnyből.
Kreisz Brúnó akadályozás miatt ült ki a büntető padra a harmadik percben, és ezt a fórt Seto gólra is váltotta.
Mi sem maradtunk azonban sokáig adósok, a hetedik perc elején egyenlítettünk szintén emberelőnyös helyzetből, Tóth Gergely lőtt egy hatalmasat Duscheknek, a korábban kiállított Kreisz Brúnó pedig Scott Macaulay-val együtt gólpasszt jegyezhetett. (1-1)
A második játékrészt majdnem két teljes percig emberelőnyben kezdtük, mert az előző harmad utolsó másodperceiben túl sok játékos volt a jégen miskolci részről, de ezt nem tudtuk gólra váltani, bár Marc Stevens közel járt ahhoz, hogy megszerezze a vezetést.
A 27. percben ezt Miskolczi góljával a hazaiak tették meg, akik ezután nagy nyomás alá is helyezték Farkas Roland kapuját, azonban Roli nagyokat védve tartotta az állást. (2-1)
A harmadik harmadban is miskolci nyomás volt a jellemző, a MAC HKB kontrákra próbált építeni, az 52. percben egy szépen visszatett korongból Parnham bombázott a hálóba.
Azonnal visszajöttünk egy gólra, Pápa Márton harcolt ki egy kiállítást, amit aztán Mirko Djumic használt ki, egy Tóth Gergely messzi lövéséből kipattanó korongot tette vissza a kapuba közelről. A maradék időben többet támadtunk, nagy nyomást helyeztünk a hazai kapura, de az egyenlítés már nem jött össze. (3-2)